W Jednorożcu „Pożegnali Lato”.

W sobotę, 8 września, na placu przedszkolnym w Jednorożcu odbyło się „Pożegnanie lata”. Impreza ta stała się cyklicznym wydarzeniem, wpisanym na stałe w kalendarz imprez Gminy Jednorożec.

Organizatorami przedsięwzięcia była Gminna Biblioteka Publiczna w Jednorożcu oraz Przedszkole Samorządowe w Jednorożcu. Oficjalnego rozpoczęcia imprezy dokonali Wójt Gminy Jednorożec Krzysztof Stancel, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jednorożcu Eugenia Bonalska oraz Wicedyrektor Przedszkola Samorządowego Małgorzata Kardaś-Wcisło. Następnie przedstawiciele władz gminnych udali się do przecięcia uroczystej wstęgi na znak otwarcia placu zabaw i siłowni znajdującej się przy budynku gminy.

Po części oficjalnej nadszedł czas na wyczekiwaną przez najmłodszych zabawę. Kolorowe dmuchańce przyciągały uwagę dzieci na tyle, że całymi grupami przemieszczały się po zjeżdżalniach. Za sprawą zespołu „Takt” przedszkolaki mogły cieszyć się animacjami, grami i zabawami sprawnościowymi. Wielką atrakcją było malowanie twarzy, o czym świadczyły długie oczekiwania na swoją kolej. Każdy z uczestników mógł upodobnić się do swojego ulubionego bajkowego bohatera poprzez charakteryzację twarzy. Cały plac przedszkolny przepełniony był biegającymi dzieciakami, na których twarzach widniały przepiękne malowidła. Obecność fotobudki zachęcała do zrobienia pamiątkowego zdjęcia, a komiczne rekwizyty często wywoływały uśmiechy na twarzach dzieciaków, jak również rodziców. Dodatkową atrakcją była akcja „Książka za książkę”, czyli wymiana przeczytanych książek na inny tytuł. Głównym założeniem akcji było popularyzowanie czytelnictwa od najmłodszych lat. Stoisko pań zajmujących się wymianą książek również cieszyło się dużym zainteresowaniem przemieszczających się przechodniów.

Wieczorną atrakcją „Pożegnania lata” było „Kino w plenerze”, czyli projekcja filmu pt. „Love, Rosie” reż. Christiana Dittera. Nieprzychylna pogoda nieco pokrzyżowała plany organizatorom imprezy. Mimo to projekcja odbyła się i frekwencja była także niemała. Film cieszył się szczególnie powodzeniem wśród młodych członów, którzy z zaciekawieniem chłonęli treść fabuły.

Źródło Gminna Biblioteka Publiczna w Jednorożcu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments