W gminie Przasnysz odśnieżanie i posypywanie dróg wykonają na czas.

Gmina Przasnysz wybrała wykonawcę w drodze zapytania ofertowego. W roku 2021 r. odśnieżaniem dróg gminnych będzie zajmowała się firma Gut Bruk z Kaków Mroczków. Cena jednej godziny pracy sprzętu wynosi 183,60 zł brutto.

 

Jak informuje gmina, godzina pracy sprzętu liczona jest jako faktyczna godzina odśnieżania bez dojazdu maszyny na miejsce.

– Wykonawca ma obowiązek rozpocząć pracę w ciągu godziny od zgłoszenia przez pracownika gminy. W pierwszej kolejności odśnieżane są trasy autobusowe, pomijane są drogi dojazdowe – czytamy.

Godziny pracy sprzętu potwierdzą sołtysi w karcie pracy.

Usuwanie skutków oblodzeń

Rozsypywaniem soli drogowej i piasku z kolei, zajmie się firma „Janusz Piotrowski Tech Trans” z Przasnysza.

Jedna godzina pracy piaskarki to 250 zł brutto. Wykonawca powinien rozpocząć pracę w ciągu 2 godzin od zgłoszenia przez pracownika Urzędu Gminy. Drogi będą posypywane przede wszystkich przed i na zakrętach, przed wzniesieniami oraz na skrzyżowaniach.

– Sołtysi miejscowości w karcie pracy potwierdzają faktycznie przepracowany czas, ilość i rodzaj materiału wysypywanego na drogę. Pracownik merytoryczny będzie analizował zgodność podpisanych przez sołtysów danych z kilometrażem dróg – informuje UG Przasnysz.

 

ren


 

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wkurzony mieszkaniec
Wkurzony mieszkaniec
1 miesiąc temu

Super! Szkoda, że droga prowadząca z Przasnysza przez królewiecką do Osówca Kmiecego jest od 4 dni oblodzona… nikt nie raczy jej posypać a pieniążki zapewne bierze :). Wstyd…oj wstyd…