W Chorzelach powstaje najnowocześniejsze targowisko w regionie. Koszt inwestycji to prawie 3 mln złotych.

Targowisko miejskie w Chorzelach przeszło 4 lata temu I etap modernizacji. Obecnie władze Gminy realizują kolejny etap jego rozbudowy. Już niedługo będzie jednym z najnowocześniejszych w regionie. To następna duża i ważna dla społeczności całej gminy inwestycja realizowana przez burmistrz Beatę Szczepankowską i władze gminy Chorzele. Całkowita wartość zadania to ponad 2 mln 743 tys. zł.

Gmina Chorzele pozyskała na realizację kolejnego etapu rozbudowy i modernizacji dofinansowanie w wysokości 1 mln zł. z Urzędu Marszałkowskiego. Handlowcy i kupujący zyskają jeszcze lepsze warunki do pracy i korzystania z usług. Do budżetu gminy mogą wpływać natomiast dodatkowe dochody, wynikające z powiększenia powierzchni handlowej i zaplecza oraz związanej z tym możliwości przyjęcia większej ilości sprzedających.

Co powstanie

W ramach inwestycji wykonane zostaną: budowa kolejnej wiaty targowej i budynku szaletu miejskiego, stworzenie dodatkowych miejsc postojowych oraz placów na pojemniki na odpady, rozbudowa nawierzchni dróg dojazdowych i dojść, rozbudowa instalacji oświetleniowej, elektrycznej, wodociągowej i kanalizacji sanitarnej oraz budowa instalacji fotowoltaicznej.

Udogodnienia

Kolejna, nowa wiata targowa składać się będzie z trzech segmentów 16-stanowiskowych oraz jednego 10-stanowiskowego. Planowane jest również doświetlenie każdego stanowiska oraz wyposażenie go w gniazda elektryczne. Dodatkowo, aby zadbać o wygląd i czystość targu przewidziano dwa utwardzone place na pojemniki na odpady. Budynek szaletu miejskiego wyposażony będzie w instalację bieżącej wody i sanitariaty. W wewnątrz natomiast, znajdować się będą toalety damskie i męskie oraz pomieszczenia porządkowe. Wzdłuż dróg dojazdowych, chodników i parkingów zostanie  zamontowane oświetlenie w technologii LED, co pozwoli na zrobienie  tego w sposób tani i ekologiczny.

Nowoczesne i ekologiczne rozwiązania

Wykorzystując odnawialne źródła energii, planowana jest budowa instalacji fotowoltaicznej, która zapewni co najmniej 30% zapotrzebowania na energię elektryczną, np. do oświetlenia stanowisk handlowych i terenu oraz do ogrzewania szaletu miejskiego. Instalacja będzie znajdowała się na pokryciu dachowym wiaty. Oprócz tego, na  targowisku pojawią się stojaki rowerowe, ławki, kosze na śmieci, tablice informacyjne i ogłoszeniowe. Całość przyozdobi piękna zieleń, w postaci krzewów i drzewek.

Rozwiązania dla niepełnosprawnych, handlowców i klientów

Targowisko będzie przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych m.in. poprzez zapewnienie im odpowiedniej ilości miejsc parkingowych. Przewidziane są także udogodnienia dla handlowców, dla których miejsca postojowe będą znajdować się bezpośrednio przy stoiskach handlowych. Poza tym planowane jest również stworzenie obszarów informacyjnych w postaci numeracji alejek, nazw stoisk, opisów sektorów handlowych i asortymentu, informacji handlowej i kierunkowej, drogi i planu ewakuacji oraz reklamy dźwiękowej.

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sergio
Sergio
1 rok temu

Powstaje najnowocześniejsze targowisko w Chorzelach 😀