W CHORZELACH….POLONEZA CZAS ZACZĄĆ

21 stycznia 2017 roku do sali bankietowej „Cztery Pory Roku” w Zarębach podjechało wiele samochodów, z których wysiadali elegancko ubrani panowie i panie w odświętnych kreacjach. To tegoroczni maturzyści z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chorzelach, którzy w tym dniu świętowali bal studniówkowy.

Uczniowie klasy III A, III B Liceum Ogólnokształcącego i IV Technikum Obsługi Turystycznej rozpoczęli świętowanie, tradycyjnym odtańczeniem poloneza, przygotowanym pod kierunkiem Pani Sabiny Ewy Nowotczyńskiej. Występ maturzystów nagrodzono gromkimi brawami.

Pan dyrektor Krzysztof Milewski wraz z Panią wicedyrektor Marleną Chmielewską-Burczyńską powitali przybyłych gości, uczniów, nauczycieli i rodziców. Złożyli podziękowania organizatorom balu – rodzicom. Nauczycielom i wychowawcom podziękowali za trud wychowania i kształcenia młodego pokolenia. Wszystkim życzyli udanej zabawy, a tegorocznym maturzystom pomyślnie zdanych egzaminów.

 Następnie goście honorowi Pan starosta przasnyski Zenon Szczepankowski wraz z małżonką Panią burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Beatą Szczepankowską podkreślili rolę dobrej szkoły w kształtowaniu młodych ludzi. Zaznaczyli potrzebę przedsiębiorczości w rozwoju małych ojczyzn. Dziękując za zaproszenie, życzyli wysokich wyników na egzaminie maturalnym i świetnej zabawy.

Uczniowie pięknymi wiązankami kwiatów podziękowali rodzicom, gościom honorowym, dyrekcji szkoły, nauczycielom i wychowawcom za trud opiekuńczy i wychowawczy sprawowany wobec młodzieży.

Wychowawcy klas maturalnych Pani Beata Smolińska oraz Panowie Krzysztof Rogowski i Janusz Drubkowski dokonali przypięcia znaczków studniówkowych swoim wychowankom.

Wesoła zabawa trwała do białego rana.

Niestety, co dobre szybko się kończy. Przyszedł czas na intensywną naukę. Na szczęście w naszej szkole nie brakuje zapału do nauki a wśród uczniów mamy wiele talentów, o czym świadczą wyniki osiągnięte przez nich w wielu konkursach a także zawodach sportowych. Uczniowie naszej szkoły potrafią się zmobilizować i pokazać jak bardzo potrafią być pracowici. Tylko w ostatnich dwóch miesiącach uczniowie ZSP w Chorzelach pokazali się w licznych konkursach z jak najlepszej strony.

I tak na przykład uczennica klasy III b LO Paulina Pupek wzięła udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Zdrowego Stylu Życia. Wygrała etap szkolny i zakwalifikowała się do etapu rejonowego, który odbył się 16.12.2016 r. w Przasnyszu. W tym etapie uzyskała największą liczbę punktów w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, tym samym zdobyła I miejsce oraz zakwalifikowała się do etapu okręgowego w Warszawie.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych 27 października odbył się również konkurs matematyczny EULER organizowany przez SZUMIT – Szukamy Mistrzów. Konkurs miał na celu odnalezienie najlepszych matematyków ze szkół z całej Polski. W ogólnopolskim konkursie wzięło udział 197 uczniów z różnych części kraju, w tym 6 uczniów z klasy IIIA i IIA naszej szkoły. Konkurs przebiegł zgodnie z regulaminem. Uczniowie rozwiązywali zadania wymagające logicznego myślenia. Z wielkim zaangażowaniem i ambicją podchodzili do zadań i z niecierpliwością oczekiwali ogłoszenia wyników. Po sprawdzeniu prac Organizator przyznał 7 nagród w różnych kategoriach wiekowych. Wśród trzecioklasistów zwyciężyła Joanna Maćkowska (31p), wygrywając z 42 uczniami ze szkół z całej Polski.

Z kolei 8 grudnia 2016 r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chorzelach wzięli udział w „Konkursie wiedzy ekonomicznej” zorganizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Ciechanowie. Do konkursu przystąpiło 90 uczniów z 15 szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa mazowieckiego. Siedmiu uczniów reprezentowało naszą placówkę. Pięciu z nich dostało się do II etapu, osiągając bardzo wysokie wyniki.

13 grudnia 2017 roku troje uczniów: Nikola Koczkodon, Piotr Stanejko i Marcin Szmalc wzięło udział w etapie okręgowym I Olimpiady Statystycznej w Warszawie.

6 grudnia 2016 roku w hali sportowej ZSP Chorzele rozegrano zawody w piłkę ręczną szkół  ponadgimnazjalnych. Do rywalizacji przystąpiły zespoły z ZSP Chorzele, ZSP Przasnysz i LO Jednorożec. Spotkania rozegrano systemem każdy z każdym w kategorii dziewcząt i chłopców. Uczniowie naszej szkoły zdobyli pierwsze miejsce w powiecie i tym samym potwierdzili, że nadal są najlepsi w tej konkurencji.

Należy tutaj również wspomnieć o zwycięstwie uczniów szkoły kucharskiej naszej szkoły, której to uczniowie zwyciężyli w XV Ogólnopolskim Pokazie Stołów Wigilijnych „Gwiazdka 2016” zorganizowanym w Poznaniu.

Oprócz tych wspomnianych powyżej konkursów z ostatniego okresu czasu odbyło się jeszcze szereg innych, w których uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces. Są to liczne konkursy przedmiotowe.

Tak, więc oprócz zabawy nasi uczniowie potrafią stawić czoło najwyższym wyzwaniom. Należałoby tutaj również wspomnieć, że uczniowie klasy I TŻ i UG oraz II TOT a także uczniowie z klasy III szkoły kucharskiej będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w dziedzinie turystyki i gastronomii, odbywając praktyki zagraniczne w Maladze w Hiszpanii w ramach projektu Erasmus Plus, który to zyskał akceptację prze Agencję Narodową i został pozytywnie zaopiniowany.  20 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami wyjadą na zagraniczną praktykę na 2 tygodnie w okresie od 4-17 czerwca bieżącego roku.

Na koniec należy dodać, iż w ostatnich latach dzięki staraniom dyrektora szkoły Pana Krzysztofa Milewskiego znacznie poprawiła się baza dydaktyczna w naszej szkole, co bezpośrednio ma przełożenie na osiągane wyniki przez uczniów ZSP w Chorzelach. Należy tu wspomnieć o nowocześnie wyposażonych klasopracowniach (wszystkie już posiadają lub w najbliższym czasie będą posiadać projektory i ekrany do prowadzenia zajęć multimedialnych), w tym dwie klasy językowe są wyposażone w nowoczesny sprzęt słuchawkowo-nagłośnieniowy do prowadzenia zajęć w sposób profesjonalny. Jednak największym wyzwaniem jakie udało się osiągnąć głównie dzięki staraniom dyrektora jest bardzo duży wzrost w naborze uczniów. Nic dziwnego skoro doskonała baza, możliwości kształcenia, wyspecjalizowana kadra dydaktyczna oraz przyjazna atmosfera zachęca do tego, by być uczniem naszej szkoły.

ZSP Chorzele

Może ci się spodobać również
Komentarze
Loading...