VIII ETAP ZiMNaR w Przasnyszu

Dodatkowy – ósmy etap zawodów ostatecznie zakończył ZiMNaRa 2014 w Przasnyszu. Etap dodatkowy rozegrany został dla zawodników, którzy nie mogli uczestniczyć we wszystkich etapach zasadniczych. Na starcie stanęło 17 zawodników. Wśród nich nie brakowało tych, którzy ukończyli wszystkie biegi, ale honorowo wzięli udział również w dodatkowym.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Dzięki wiosennej pogodzie warunki na trasie były sprzyjające, co przełożyło się na świetne wyniki. Brak dwóch najlepszych zawodników w biegu wyzwoliło niezwykłą wolę walki w uczestnikach. Każdy miał chrapkę na zwycięstwo etapowe. Ta tendencja szczególnie była widoczna na początku biegu. Zaraz po starcie zawodnicy ostro ruszyli do przodu wymieniając się na miejscu prowadzącego. Na pierwszych 300 metrach lider biegu zmieniał się 5 razy. Jednym z nich był Paweł LIPKA, który pierwszym miejscem cieszył się przez ponad 100 metrów i wspomnienia tego sukcesu zostaną w pamięci na zawsze.

3
Po zaciętej walce zwycięzcą etapu został Michał POPŁAWSKI z Przasnysza (26:07) pokonując o 3 sekundy Włodzimierza PUCHAŁĘ z Sierakowa (26:10). Dla obu zawodników był to najszybszy etap w zawodach. Ostatnie miejsce na podium zajął Wojciech WINNICKI (28:38).

27

W ósmym etapie startowały 2 kobiety. Gościnnie wystąpiła Marta RUSZCZYŃSKA z Bogatego (33:51) oraz Anna MIKOŁAJEWSKA z Lipy (35:34). Pani Anna mimo, że ZiMNaRa ukończyła już w poprzednim etapie nie odpuściła udziału w ostatnim biegu i zawody ukończyła w pięknym stylu – bijąc własny rekord trasy.

Wolę walki pokazał też Waldemar ZAJĄC z Karniewa, który na zawody przyjechał rowerem. Wycieczka (25 km) trwała nieco dłużej niż planował, więc na miejsce dotarł kilka minut po stracie. Opóźnienie okazało się dobrym motywatorem do szybszego biegu i dogonienie stawki było tylko formalnością. Chociaż Pan Waldemar do mety przybiegł dwunasty, to uzyskany czas biegu (28:56) był szóstym wynikiem w tym etapie.

5

Po biegu odbyła się uroczysta dekoracja zwycięzców ZiMNaRa. Pierwsza trójka mężczyzn oraz dwie kobiety otrzymali puchary, dyplomy i drobne nagrody rzeczowe. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli zawody otrzymali medale pamiątkowe w kształcie bałwanka.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA
Zwycięzcą ZiMNaRa 2014 został reprezentant „Promyka” Ciechanów – Daniel MOCEK z Dobrzankowa (3:00:22). Drugie miejsce zajął kolega z „Promyka” – Piotr GOŚ z Przejm (3:10:08). Trzecie miejsce należało do Michała POPŁAWSKIEGO z Przasnysza (3:30:35).
W kategorii kobiet zwyciężyła Katarzyna DEMBIŃSKA z Drążdżewa Nowego (4:23:03). Drugie miejsce zajęła Anna MIKOŁAJEWSKA z Lipy (4:50:47) .

6773
Po dekoracji zwycięzca zawodów Daniel MOCEK, który obchodził właśnie 18 urodziny poczęstował uczestników tortem. Solenizant w odwecie musiał wysłuchać „niezwykłego” śpiewu (100 lat) w wykonaniu zawodników.
Impreza zakończyła się ogniskiem, przy którym wszyscy mocno deklarowali udział w kolejnej edycji ZiMNaRa w przyszłym roku.