VI Rajd „Odjazdowy Bibliotekarz” w Przasnyszu!

Już po raz szósty Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu zorganizowała rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”, w którym wzięli udział czytelnicy biblioteki, miłośnicy książek i jazdy na rowerze. Poniżej krótka relacja z wydarzenia.

W sobotni  piękny poranek – wymarzony do aktywnego odpoczynku – na starcie stanęło 45 osób .

Przewodnikiem rajdu był Pan Leszek Czaplicki – instruktor turystyki rowerowej.

W tym roku wyruszyliśmy szlakiem św. Stanisława Kostki odwiedzając m.in. Kościół pw. Wniebowzięcia NMP (Św. Wojciecha) – miejsce chrztu małego Stasia. O przasnyskiej farze opowiedział nam regionalista, pilot wycieczek – Pan Jan Chmielewski.

Po raz pierwszy z naszym rajdem wyruszył Pan Łukasz Gołaszewski, który przebiegł całą trasę od startu do mety, jednocześnie pomagając rowerzystom w bezpiecznym pokonywaniu skrzyżowań ulicznych.

Trasa tradycyjnie wiodła szlakiem przasnyskich bibliotek. W każdej z nich na uczestników rajdu czekały książki, które można było zabrać w prezencie do domu, a także loteria, w której nagrodami były prace Pań z Klubu Rękodzieła „Biblioteka pod szpileczką”.  Po obejrzeniu wszystkich bibliotek (biblioteki głównej , filii nr 2, filii nr 1 oraz Biblioteki Pedagogicznej) – ścieżką rowerową wyruszyliśmy do Rostkowa podziwiając po drodze uroki naszej „małej ojczyzny”.

Na miejscu  w Parku Dydaktycznym wysłuchaliśmy ciekawych historii o samym Rostkowie i rodzinie Kostków oraz o postaciach ważnych dla historii regionu m.in.: Stanisławie Chełchowskim, Mikołaju Dzierzgowskim, Stanisławie Karolu Walentym Żórawskim.

Zobaczyliśmy też Sanktuarium św. Stanisława Kostki, z uwagi na rok jubileuszowy – pełen pielgrzymów z całej Polski.

Dalej wyruszyliśmy na metę naszego rajdu, która w tym roku była w Stajni Księstwo, tam też spotkaliśmy się z rajdem pracowników firmy KROSS S.A. . Po ciepłym posiłku na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji m.in. strzelanie z łuku, jazda konna, lepienie garnków, jazda na motocyklach. W dobrych humorach, choć odrobinkę zmęczeni wracaliśmy do Przasnysza.

Serdecznie dziękujemy współorganizatorom: Bibliotece Pedagogicznej w Przasnyszu, Fundacji SCALAM, właścicielowi stajni Księstwo – Panu Jackowi Piotrowskiemu.

Źródło MBP Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments