VI Gala Sportów Walki Sparta w Przasnyszu – wyniki i fotorelacja

W sobotę, 21 kwietnia 2018r. za sprawą VI Gali Sportów Walki Sparta do Przasnysza powróciły sztuki walki. Hala sportowa przy SP3 zaczęła wypełniać się dość szybko. Mijając liczne radiowozy i pracowników ochrony można było zauważyć, że organizatorzy do sprawy zabezpieczenia imprezy podeszli bardzo poważnie. Dalej było jeszcze lepiej.

Dziesięć pojedynków, w trzech formułach, czekało na widzów sobotniej gali. Organizatorzy postanowili poprzeplatać boje w mma, boksie i K-1.  Moim zdaniem było to bardzo dobrą strategią mając na uwadze niedzielnych fanów sportu, dla których często walka parterowa jest po prostu nudna. Dzięki temu mieliśmy okazję zobaczyć poddanie duszeniem gilotynowym, efektowny nokaut po high kicku, klasyczne TKO oraz kilka decyzji sędziowskich.

Walki

Walki stały na dość wysokim poziomie sportowym biorąc pod uwagę, że Sparta jest galą praktycznie amatorską organizowaną przez fana sportów walki Daniela Zyrę oraz UKS Champion w Ostrołęce. Zawodnicy dobrze się prezentowali zarówno umiejętnościowo jak i kondycyjnie. Nauczony doświadczeniem, że nawet największe gale w Europie potrafią zaserwować nam walki, w których zawodnicy „pływają” już pod koniec pierwszej rundy byłem bardzo mile zaskoczony oglądając wojowników w Przasnyszu. Organizatorzy podeszli również bardzo dobrze do kwestii sędziowania. Każda formuła miała dedykowanego sędziego ringowego, który rzetelnie wykonywał swoją pracę. Decyzje również nie wywołały zaskoczenia.

Oprawa

Oprawa artystyczna gali również była zadowalająca. Bez zbędnych upiększaczy dostaliśmy produkt skupiający się na tym co najważniejsze, na walkach i zawodnikach. Nie przeszkadzał mocno nawet raper występujący w krótkich przerwach. Jedynym minusem oprawy było momentami źle pracujące nagłośnienie.

Kibice

Hmmm. Z jednej strony publika, o którą się najbardziej obawiałem, czyli przasnyska młodzież, zachowała się wzorowo. Obyło się bez przekleństw, a salę wypełniał głośny doping lokalnych zawodników. Niestety zawiodły osoby siedzące w sektorze VIP (dokładnie dwa stoliki). Wystrojeni w garnitury panowie nie szczędzili często chamskich okrzyków w stronę zawodników. Nie wiem czy chcieli oni zaznaczyć swoja męskość wśród płci pięknej zasiadającej na sali, czy może „woda ognista” za bardzo wymieszała się z testosteronem. W każdym razie zachowanie to było żenujące. Na szczęście nawet Janusz z Grażyną nie byli w stanie popsuć całego wydarzenia. 🙂

Podsumowując. Panie Zyra, witamy w Przasnyszu i mamy nadzieje, ze kolejna gala Sparta pojawi sie w naszym mieście szybciej niż za rok.

Wyniki VI Gali Sportów Walki Sparta.

70 kg: Adrian Cencora pokonał Jakuba Dubaja  jednogłośną decyzją sędziów – boks
87 kg: Kamil Iwaniuk pokonał Kamila Tuszyńskiego przez poddanie (duszenie gilotynowe) w 2 rundzie – MMA
73 kg: Jarosław Niedźwieck pokonał Sławomira Modelskiego przez jednogłośną decyzję sędziów – K-1
90 kg: Rafał Jastrzębski pokonał Łukasza Jankowskiego przez TKOw trzeciej rundzie – K-1
75 kg: Łukasz Domagalski pokonał Daniela Kalinowskiego przez jednogłośną decyzję sędziów – boks
77 kg: Robert Wróblewski pokonał Tomasza Ewertowskiego przez KO (wysokie kopnięcie) w 1 rundzie – MMA
78 kg: Daniel Zyra pokonał Ramzana Tagiłowa przez jednogłośną decyzję sędziów – K-1
86 kg: Adam Stankiewicz pokonał Mateusza Grochowskiego przez niejednogłośną decyzję sędziów – boks
90 kg: Artur Dzik ipokonał Kamila  Sęka przez jednogłośną decyzję sędziów – MMA
Walka wieczoru:
90 kg: Dawid Jastrzębski pokonał Tomasza Kiernozka przez jednogłośną decyzję sędziów – boks

 

Fotorelacja

VI Gala Sportów Walki Sparta Przasnysz

Bartek Siedlecki

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments