Varius Manx i Ania Dąbrowska na Dożynkach Mazowieckich w Ciechanowie.

Na zaproszenie prezydenta miasta w Ciechanowie odbędę się tegoroczne Dożynki Województwa Mazowieckiego. Wydarzenie zaplanowano na błoniach zamkowych. Oprócz tradycyjnych dożynkowych obrzędów w programie są koncerty zespołów ludowych oraz gwiazd muzyki pop. Na scenie pojawią się m.in. Varius Manx i Kasia Stankiewicz oraz Ania Dąbrowska.

Dożynki odbędą się 8 września, początek będzie miał miejsce o godz. 11.30 na placu Jana Pawła II, gdzie zbiorą się delegacje wieńcowe i przeprowadzony zostanie konkurs na najpiękniejszy wieniec. O godz. 13.30 korowód dożynkowy przejdzie na błonia zamkowe. Tam o godz. 14.00 odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta, odśpiewany będzie hymn państwowy, następnie przewidziano ceremonię dzielenia chlebem oraz zakończenie konkursów i wręczenie nagród. O godz. 18.00 wystąpią: Ludowy Zespół Artystyczny Ciechanów i Zespół Ludowy „Jabłoniacy”. O godz. 20.00 wystartuje koncert Varius Manx i Kasi Stankiewicz. O godz. 21.30 zaśpiewa Ania Dąbrowska. Na błoniach rozstawione zostaną stoiska gastronomiczne, wystawiennicze, jak również punkty z atrakcjami dla dzieci.

W organizację wydarzenia oprócz Urzędu Miasta Ciechanów zaangażowani są Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego oraz Starostwo Powiatowe w Ciechanowie.

Źródło UM Ciechanów
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ANALFabeta
ANALFabeta
1 rok temu

Mistrz! Co to za zdanie?
„Na zaproszenie prezydenta miasta w Ciechanowie odbędę się tegoroczne Dożynki Województwa Mazowieckiego. ”
Czy te dożynki zostały zaproszone? Czytatam i Czytatam i nie rozumiejem. Nie ogarniam…

Finansus
Finansus
odpowiada  ANALFabeta
1 rok temu

Bo tak to działa. Włodarz miasta zaprasza samorząd województwa mazowieckiego z dożynkami 😉