V Rajd Pieszy „Śladami Robespierre’a z Dąbrówki” – relacja TPCh

V Rajd Pieszy „Śladami Robespierre’a z Dąbrówki” już za nami. Piękne przeżycia, piękne wspomnienia, piękna pogoda i piękna rywalizacja. Tak możemy napisać w skrócie, co działo się na trasie 9 września. Trasie, która kierowała uczestników z Gór Dębowych w stronę Krzynowłogi Wielkiej – tam zaplanowany był finisz rajdu okraszony XI Piknikiem Naukowym „Spotkania z Historią”.

Do rywalizacji przystąpiły cztery zastępy. Nieco mniej niż w ubiegłym roku, ale poszli po prostu najlepsi. Przez cały dzień, od samego rana, młodzież rywalizowała na trasie wiodącej po części szlacheckiej gminy Chorzele. Po drodze było aż sześć punktów kontrolnych, na których uczestnicy pieczołowicie zdobywali punkty. Trzeba było m.in. szukać skarbów, wykazać się umiejętnością liczenia, pisania i… lepienia w modelinie. Do tego strzelanie do tarczy z łuku i z broni paintballowej. Jednym słowem: działo się, oj działo.

Przez cały czas uczestnicy zapoznawali się ze szlachecką historią naszych ziem, a także z okresem potopu szwedzkiego i walk, które 360 lat temu odbywały się w okolicach Chorzel.

Zwieńczeniem rajdu był piknik i zabawa w Krzynowłodze Wielkiej. Tam także podsumowaliśmy rywalizację drużyn i wręczyliśmy nagrody. Tym razem najlepszy okazał się zastęp „Dzikie Zebry” z drużyny harcerskiej „Sanitas”. Pozostałe zespoły: Dzikie Koty, Kurpiki oraz Krukowiaki – solidarnie zajęły drugie miejsce.

O rajdzie będziemy jeszcze trochę pisać. Ale teraz pora na podziękowania za pomoc i współpracę:

Dziękujemy więc:
a) Ministerstwu Obrony Narodowej i Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Mazowieckiego – za finansowe dotacje przyznane nam w konkursach dla NGO. Te instytucje potrafiły docenić nasz pomysł i zaangażowanie

b) Bankowi Spółdzielczemu w Chorzelach – za tradycyjne wsparcie finansowe i już tradycyjne przygotowanie punktu kontrolnego podczas rajdu

c) Piekarni Tradycyjnej w Chorzelach – za sponsoring i dopingowanie nas podczas zabawy

d) Fundacji „Dwór Krzynowłoga” – za owocną współpracę w realizacji finiszu rajdowego w postaci pikniku naukowego

e) Nadleśnictwu Przasnysz – za tradycyjną już zgodę na współudział w organizacji rajdu i przygotowanie punktu kontrolnego

f) samym uczestnikom, w tym grupom z odległego Krukowa, które potrafiły się zmobilizować i wziąć udział w naszej zabawie. Na Szkołę Podstawową z Krukowa możemy liczyć już od dwóch lat. Brawo Wy.

A oto garść zdjęć z poszczególnych punktów i z wręczenia nagród.

Towarzystwo Przyjaciół Chorzel

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments