V PROFILAKTYCZNA GRA MIEJSKA W PRZASNYSZU

W Przasnyszu odbyła się kolejna  Profilaktyczna Gra Miejska o Puchar Burmistrza Miasta. Organizatorami Gry byli: Komenda Powiatowa Policji w Przasnyszu oraz Komenda Hufca ZHP w Przasnyszu.  W tym roku  do zabawy  przystąpiło 13 drużyn.

W czwartek 21 maja br. na terenie Przasnysza została przeprowadzona Profilaktyczna Gra Miejska dla dzieci i młodzieży. Na ulicach naszego miasta można było spotkać grupki młodych ludzi, które wykonywały przeróżne zadania. W Grze uczestniczyło 13 drużyn z terenu powiatu przasnyskiego.  Byli to uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz zuchy i harcerze.

Gra rozpoczęła się o godz. 08:00 na Rynku Miejskim w Przasnyszu. Uczestników Gry zapoznano z zasadami zabawy. Każda drużyna otrzymała kopertę zawierającą mapę miasta z zaznaczonymi punktami zadaniowymi.

Wykonując zadania uczestnicy musieli wykazać się sprytem, sprawnością fizyczną, pomysłowością i wiedzą ogólną,  ponieważ zadania były punktowane, a największa liczba zebranych punktów miała decydować o zwycięstwie. Na „policyjnym” punkcie grupy starsze kompletowały służbowe wyposażenie technika kryminalistyki. Natomiast  drużyny młodsze wykazały się znajomością  wyposażenia przewodnika i  psa  policyjnego, niezbędnego do wykonywania zadań służbowych.

Podsumowanie Gry odbyło się na Rynku Miejskim w Przasnyszu. Czas oczekiwania na werdykt jury umilały: Zespól taneczny z JW. 5699 pod kierownictwem Pani Małgorzaty Bandurskiej oraz Przedpremierowy pokaz spektaklu „Sekret” przasnyskiej grupy PatPORT , której opiekunem jest Pani Edyta Przybysławska.

W tym roku największą liczbę punktów w młodszej grupie wiekowej i Puchar Burmistrza Miasta Przasnysz  zdobyła I Drużyna Harcerska Zawiszacy reprezentująca Szkołę Podstawowa Nr 2 w Przasnyszu, w starszej grupie wiekowej zwyciężyła  drużyna  „BLOK-EKIPA” reprezentująca  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przasnyszu.

Na zakończenie V Profilaktycznej Gry Miejskiej  organizatorzy   podziękowali  uczestnikom zabawy oraz wszystkim osobom  zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie Gry.


EŚ/ EN


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments