Użytkownik Wykop.pl porównuje Przasnysz do… Prypeci ?

Wiemy doskonale jaki jest przasnyski dworzec oraz jaki komfort jazdy oferują niedobitki PKS-u. Do tej sytuacji zdążyliśmy się przyzwyczaić, ale dla człowieka z innej części kraju kontakt z naszym skansenem okazał się takim szokiem, że swoimi wrażeniami postanowił podzielić się na popularnym serwisie Wykop. Wpis wywołał gorącą dyskusję, a nas natchnął do tego, jak naszą codzienność przekuć w rynkowy sukces.

„Jeśli chcecie poczuć się jak mieszkańcy Prypeci ewakuowani z miasta po katastrofie, to polecam podróż przy pomocy PKS Przasnysz. Nie dość, że przejedziecie się pojazdem z epoki, to jeszcze w lato, przy braku klimatyzacji, siedząc od nasłonecznionej strony, będziecie mieć twarze czerwone jak pierwsi strażacy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Do tego całe miasto wygląda, jakby coś tam przed chwilą wybuchło, więc wrażenia 10/10 XD” – napisał Strzelec Kurpiowski.

Młodszym Czytelnikom, śpieszymy z wyjaśnieniem, że Prypeć to ukraińskie miasto — widmo, będące skansenem epoki radzieckiej. Prypeć została opuszczona przez wszystkich mieszkańców po tym, jak 26 kwietnia 1986 z hukiem wyleciał w powietrze jeden z reaktorów elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Pozostaje pusta do dziś, ale pomimo skażenia staje się mekką dla turystów, ponieważ dzięki niej ludzie mogą na własne oczy przekonać się, jak wyglądała rzeczywistość w bloku wschodnim 30 lat temu. My, aby tego doświadczyć, nie musimy udawać się na odległą Ukrainę, ponieważ tego typu atrakcje mamy w centrum naszego miasta.

Na wspomnieniach można zbić kapitał, a epoka PRL-u cieszy się w XXI wieku niesłabnącym zainteresowaniem!

Dlatego mamy propozycję, która może uczynić Przasnysz ważnym miastem na szlaku turystycznych atrakcji. Naszą codzienność możemy przekuć w sukces. Na sentymentalnej podróży w przeszłość można godnie zarobić!

Zachowajmy zrujnowany i pokryty połamaną trylinką dworzec. Nic nie wolno remontować, wszytko ma wyglądać naturalnie. Udostępnijmy go do zwiedzania i pobierajmy za zetknięcie się z czarem PRL-u 10 złotych od każdego chętnego. Niech gwoździem programu będą Autosany – truposze z lat 80. Podobnie jak w przypadku dworca — niczego nie wolno naprawiać. Przejażdżka śmierdzącym i sapiącym dieslem dookoła miasta będzie kosztowała 15 złotych. Jak się po drodze zepsuje, będzie dodatkowa zabawa. Dla odważnych, którzy wymagają mocniejszych, wręcz ekstremalnych wrażeń, będzie wizyta w dworcowym kibelku (20 zł).

Czy nasz pomysł może chwycić? Jakie jeszcze atrakcje Przasnysz może zaproponować miłośnikom minionej epoki?

M. Jabłońska


 

guest
25 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
1 rok temu

Obsługę w sklepach .

Konrad
Konrad
1 rok temu

Mam gdzies opinie jakiegos strzelca pizdzielca .Pewnie zal go bierze ze sa jeszcze takie miasta gdzie jest cisza spokoj . wszystko jest naturalne. Przasnysz to najpieknieksze miasto nie ma drugiego takiego

Dimaa
Dimaa
odpowiada  Konrad
1 rok temu

no właśnie jest podobne miasto, znajduje się na Ukrainie.

Szymon
Szymon
odpowiada  Konrad
1 rok temu

Najpiękniejsze jest w momencie jak się z niego wyjeżdża.

asdf
asdf
odpowiada  Konrad
1 rok temu

jest milion takich samych depresyjnych mieścin, w których niczego nie ma, przasnyszew nie jest niczym specjalnym.

Wizard
Wizard
1 rok temu

No nie wiem czy jest się czym chwalić ?

Aneta
Aneta
1 rok temu

Żal mi tego miasta.Jestem rodowita przasnyszanka Ale z przykrością stwierdzam że jest to jedna wielka dziura.Nic tu nie ma zero atrakcji dla dzieci aż mi ich żal

Konrad
Konrad
odpowiada  Aneta
1 rok temu

Aneta nikt Cię tu nie trzyma na siłę. Pakuj bagaże i ruszaj za szczęściem

KolegaAnety
KolegaAnety
odpowiada  Konrad
1 rok temu

Pal wroty Konrad

Dimaa
Dimaa
odpowiada  Konrad
1 rok temu

Kondziu, a może Ty się wyprowadzisz. Miasto od razu stanie się nowocześniejsze

KolegaKolegiAnety
KolegaKolegiAnety
odpowiada  Dimaa
1 rok temu

Konrad, wejdź na wykop i broń swojego miasta. Tu nic nie wskórasz.

Anka
Anka
odpowiada  Aneta
1 rok temu

Niestety jestem pokolenową przasnyszanką ,dawne władze doprowadziły przasnysz do ruiny .Przasnysz tętnił zielenią dziś stał sie betonem , zaniedbane ulice itd.

Marcin
Marcin
1 rok temu

Naoglądał się tegorocznego serialu „Czarnobyl” (osobiście polecam) i poniosło kolesia z tym porównaniem do Prypeci. Z drugiej strony dworzec PKS może przywoływać wspomnienia lat 80-tych i 90-tych. Niestety taka jest prawda. Osoby, które przejeżdżają przez miasto, przy dworcu wyrabiają sobie takie zdanie, a nie inne. Czas zrobić z tym porządek władzo.

Bichał Miałek
Bichał Miałek
1 rok temu

Znowu serwis WYPOK szkaluje dobre imię miasta. Jestem skonsternowany

Ania
Ania
odpowiada  Bichał Miałek
1 rok temu

Bichał Miałek nie ma jajek

KiedyśBordo
KiedyśBordo
odpowiada  Ania
1 rok temu

Ty tam lepiej szukaj czegoś w zbożu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Konrad
Konrad
odpowiada  Ania
1 rok temu

Ty za to masz na brodzie co noc

miłośnik Rogali
miłośnik Rogali
odpowiada  Bichał Miałek
1 rok temu

Masz coś dla mnie?

Mafia WWL
Mafia WWL
1 rok temu

Przasnysz to jest naprawde dziura, niewiedziałem nawet że macie tam internet. Ilekroć tam przejeżdzam to niewidziałem nigdzie takiej ilości buraków w starych passatach i audi, tablice WPZ to jest synonim chamstwa i prostactwa, szkoda że musimy przez waszą wieś przejeżdzać jadać na mazury. Mam nadzieje że kiedyś ja całą zaorają.

zenek
zenek
odpowiada  Mafia WWL
1 rok temu

Rozumiem, że ten komentarz ma być słabą prowokacją. W życiu się nie ułożyło, to trzeba się gdzieś wyżyć i najlepiej zrobić to w internecie. Współczuję…

Konrad
Konrad
odpowiada  Mafia WWL
1 rok temu

Burak ze wsi Wołomin zabrał głos pewnie dojeżdżasz kiblem do Warszawy i marzysz o passacie lub audi nawet starym. A o mazurach to słyszałeś tylko wiec się nie wypowiadaj pomiocie.

Jacor
Jacor
1 rok temu

Nie trzeba jechać do Przanysza by poczoc spaliny autosanow. W Gnieźnie do dziś jeżdżą i takie z końca lat 70.

Mariusz
Mariusz
1 rok temu

Witam. W Przasnyszu mieszkam kilka lat, nie pochodzę z tego regionu, ale mogę powiedzieć tylko jedno, nigdzie nie spotkałem się z taką promocją władz jak w tym mieście. Otwierasz info i dzień bez burmistrza lub starosty na zdjęciach to dzień stracony. A żadnych korzyści dla mieszkańców z tego nie widać. Dlatego nie oczekujcie promocji miasta i dbania o nie, ważniejszy jest własny wizerunek. A tak na boku, co wynika z sprzedaży lotniska w strefie, czy ktoś zadał sobie trud, by uzyskać informację od włodarzy, eksponowanych na zdjęciach, jakie korzyści mieszkańcy Przasnysza będą mieli z tej transakcji. Ile powstanie nowych miejsc… Czytaj więcej »

cezar
cezar
1 rok temu

no fakt.proponuje furmanke z kuniem.wstyd dla wlodarzy miasta

Hanrich
Hanrich
1 rok temu

Powiem tak …zburzyć te miasto niech nie pozstanie kamień na kamieniu