UWAŻAJCIE NA DOMOKRĄŻCÓW

Złodzieje, domokrążcy sięgają do różnych pokrętnych sposobów, by wejść do naszych domów. Przedstawiają się za urzędników, inkasentów, pomoc społeczną czy też sprzedawców obwoźnych, oferujących atrakcyjne towary lub osoby zbierające używaną odzież. Na ofiary wybierają najczęściej starsze samotnie mieszkające osoby, które w dobrej wierze pozwalają na wejście do domu.

           Wczoraj (22.09.br.)  na terenie naszego powiatu doszło do kolejnego oszustwa. W miejscowości Ulatowo Słabogóra, gmina Jednorożec ofiarą dwóch kobiet-  oszustek padł 86 letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Jednorożec. Do domu mężczyzny zapukały dwie kobiety, prawdopodobnie narodowości romskiej, które   poprosiły o używane ubrania dla potrzebujących. Gdy mężczyzna stwierdził, że nie posiada takich rzeczy, jedna z nich poprosiła o szklankę wody. 86 latek i tym razem odmówił, wówczas jedna z kobiet podjęła rozmowę o osobach jej znanych, które  przed laty mieszkały w Słabogórze.  Podczas rozmowy   mężczyzna  wyszedł  przed dom,  w tym czasie druga kobieta weszła do domu i z jednej z szafek ukradła pieniądze. Kobiety odjechały  nieustalonym samochodem koloru niebieskiego, którego  kierowcą  był nieznany  mężczyzna.

              Przasnyska Policja kolejny raz apeluje do mieszkańców powiatu przasnyskiego, aby nie otwierali drzwi obcym osobom, gdyż bardzo szybko mogą  stać się ofiarami osób o nieuczciwych zamiarach. Oszuści wykorzystują każdą nawet chwilową nieuwagę, aby dokonać kradzieży wartościowych przedmiotów czy gotówki. Jeżeli odwiedzający nas  staje się natarczywy należy niezwłocznie zadzwonić  na nr  alarmowy policji  997  lub  anonimowo informować o niepokojących nas  zdarzeniach starając się jednocześnie zapamiętać jak najwięcej szczegółów dotyczących wyglądu nieznajomych .

I jeszcze jedna bardzo ważna rada – nie przechowujmy pieniędzy w szafie pod bielizną, kredensach, szufladach , barkach. Oszuści bardzo dobrze znają te skrytki.

Autor: asp. Ewa Śniadowska

KPP w Przasnyszu


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments