Uwaga! Złodziej na posesji

Wspólne działania policjantów z Przasnysza i Mławy doprowadziły do zatrzymania 57 letniego mławianina, który z niezamieszkałego budynku w Rudnie Jeziorowym  usiłował ukraść grzejniki. Mężczyzna za kradzież odpowie przed sądem.

.

W ostatnim okresie przasnyscy policjanci odnotowują na terenie  powiatu wiele kradzieży mienia z pomieszczeń gospodarczych. Złodzieje są tak zuchwali, że dokonują kradzieży nawet podczas obecności domowników. Takie zdarzenie miało miejsce 24 lutego br. około godziny 11:00   na posesji  w Rudnie Jeziorowym. Mieszkanka Rudna Jeziorowego zauważyła  na swojej posesji  nieznany samochód m-ki Opel Vectra  i obcego mężczyznę który z pomieszczenia gospodarczego wynosił grzejnik centralnego ogrzewania.  Kobieta  natychmiast powiadomiła Policję , a  wyjazd z posesji zastawiła własnym samochodem . Złodziej uciekając oplem  uszkodził ogrodzenie  i odjechał w nieznanym kierunku. W wyniku zastosowania blokad funkcjonariusze z Mławy zatrzymali samochód, którym kierował 57 letni mławianin.

 Podobne zdarzenie miało miejsce następnego dnia  na jednej z posesji w  Pawłowie Kościelnym gm. Czernice Borowe. Osoby prawdopodobnie  narodowości romskiej poruszające się oplem astrą  włamały się do garażu, a następnie  uszkodziły   drzwi wejściowe  do domu .  W tym zdarzeniu  sposobem na nieproszonych gości  okazał się  czujny sąsiad, który natychmiast zareagował dzwoniąc na  Policję.

 

 

 

  Jeśli coś wzbudza Twój niepokój ,zadzwoń na Policję  ( 997 lub 112):

 

·        Zauważyłeś  podejrzanie zachowujące się osoby i   coś  wzbudziło Twój niepokój  na posesji, na klatce schodowej, na ulicy

         czy przed blokiem lub na parkingu.

·        Zobaczyłeś nieznajomego , który próbuje otworzyć drzwi u sąsiada, którego nie ma w domu.

·        Usłyszałeś  hałas w mieszkaniu sąsiada a wiesz, że nie ma go w domu.

·        Jesteś  świadkiem włamania.

·        Jeśli widzisz  jakiekolwiek zagrożenie ,nie narażaj się sam. Powiadom Policję.

E.Ś.

E.Ś KPP Przasnysz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments