Uwaga! Przasnysz i Powiat Przasnyski – Kulturalną Stolicą Mazowsza 2014 !

 Przed kilkoma minutami starosta przasnyski Zenon Szczepankowski wprost z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego poinformował, że zapadła decyzja
o przyznaniu Starostwu Powiatowemu w Przasnyszu organizacji w roku 2014 –  Kulturalnej Stolicy Mazowsza.

 

Tym samym pozytywnie rozpatrzono wniosek Starostwa Powiatowego o przyznanie tego miana właśnie Przasnyszowi i Powiatowi Przasnyskiemu. Starosta zarządził mobilizację wszystkich uczestników, a w dniu jutrzejszym odbędzie się w tej sprawie narada
z burmistrzami i wójtami.

Stolicą Kulturalną Mazowsza był już Pułtusk, Węgrów, Sokołów Podlaski, Szydłowiec, Płońsk, a także powiat sierpecki, makowski, piaseczyński, sochaczewski, żyrardowski, kozienicki, mławski, a w tym roku jest to powiat przasnyski.

Warunkiem udziału w konkursie o miano Kulturalnej Stolicy Mazowsza było przedłożenie propozycji rocznego programu imprez kulturalnych organizowanych w mieście powiatowym oraz w sąsiadujących gminach i miastach należących do tego powiatu wraz z preliminarzem kosztów.

Wniosek złożony przez nasze Starostwo, przy współpracy z pozostałymi samorządami oraz instytucjami i organizacjami okazał się zwycięski   i przez cały rok 2014 będą się na terenie powiatu odbywały imprezy pod egidą Kulturalnej Stolicy Mazowsza 2014.


Sławomir Czaplicki

Kierownik Referatu

Rozwoju Gospodarczego, Promocji

i Rynku Pracy

Rzecznik Prasowy


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments