Uwaga! Oto co stanie się z Powiatem, jeśli wspólny front PPP-PiS przejmie Starostwo.

MATERIAŁ KOMITETU WYBORCZEGO PSL

Uwaga! Oto co stanie się z Powiatem, jeśli wspólny front PPP-PiS przejmie Starostwo:

1) Powiat Przasnyski spadnie w rankingach wykorzystania środków unijnych z pierwszego miejsca w Polsce na ostatnie. Ostatnie miejsce ex aequo  z pięcioma innymi miastami powiatowymi zajmuje obecnie miasto powiatowe Przasnysz. W latach 2014, 2015, 2016, 2017 zdobył 0,00 (słownie zero, zero zero) środków unijnych.

2) Inwestycje będą realizowane z wielką promocją, ale tylko w zakresie pomników smoleńskich, tablic upamiętniających i zmian nazw ulic. Na każdej tablicy znajdzie się miejsce na imię i nazwisko „starosty nareszcie przasnyskiego”.

3) Wstrzymana zostanie budowa lodowiska w Przasnyszu pod hasłem „basen”, ale basen też nie powstanie, bo w koalicji PPP-PiS nie ma osoby, która miałaby wiedzę, jak się do tego zabrać.

4) Wypędzona zostanie z Przasnysza Politechnika Warszawska, tak jak wypędzona została w jeden dzień SGGW. Burmistrz Miasta nie dał Rektorowi SGGW nawet kilku tygodni, potrzebnych na przygotowanie miejsca w szkole medycznej. Stało się to, kiedy obecny burmistrz zobaczył, że to starosta wspólnie z poprzednim burmistrzem podpisali umowę na sprowadzenie SGGW do Przasnysza. To było dla obecnego burmistrza nie do zniesienia.

5) Wstrzymane zostaną wszystkie inwestycje w gminie Chorzele i w gminie Krasne. W Chorzelach w ramach retorsji za starostę, a w Krasnem za wicestarostę. Programy koalicji PPP-PiS już teraz nie zakładają współpracy z tymi gminami. Będzie to prosta droga do rozpadu powiatu i przyłączenia go do Ciechanowa. Już teraz liderzy PPP-PiS budują sobie pozycje i stołki w Ciechanowie, kosztem szkół w Przasnyszu i basenu w Chorzelach.

6) Przerwane zostaną wszelkie profilaktyczne programy zdrowotne zainicjowane przez powiat. Już teraz szkoły podległe burmistrzowi zbojkotowały program profilaktyczny prowadzony przez powiatowy szpital, a wcześniej wielki profilaktyczny program norweski, gdyż włodarze nie mogą znieść, że odbywa się on na bazie szpitala w Przasnyszu i basenu w Chorzelach. Dyrektorzy szkół miejskich nie poinformowali szeroko o tych wspaniałych ofertach samorządu powiatowego rodziców i dzieci. Chcąc zaszkodzić powiatowi, zaszkodzili również dzieciom.

7) Gazyfikacja powiatu będzie odwlekana, gdyż jest to „dziecko” obecnego starosty. To samo będzie z zagospodarowaniem stref gospodarczych. Gdyby nie sabotaż i blokady przasnyskich „patriotów” gaz w Przasnyszu już by płynął (gazociągi budowane są tylko w ulicach powiatowych), a tak płynie tylko w Chorzelach, strefa w Sierakowie byłaby już zabudowana, a tak zaczyna wyprzedzać ją strefa w Chorzelach.

8) PGE przebudowało już sieci energetyczne w Chorzelach na kablowe podziemne. W Przasnyszu też chce to zrobić i zrobi, ale po wyborach, jeśli ulice miejskie mu na to pozwolą.

9) Obwodnica Przasnysza została zablokowana w imię powstrzymania planów gazyfikacji powiatu. To wydaje się niewiarygodne, ale sprzeciw władz Przasnysza w odniesieniu do obwodnicy miasta był motywowany zablokowaniem gazociągu, co na szczęście się nie udało. W ramach retorsji po wyborach może być zablokowana obwodnica Chorzel.

10) Przerwane zostaną wszelkie prace nad przygotowaniem i budową zalewów w Przasnyszu i w Chorzelach. Chorzele odpadają w ogóle, a Przasnysz będzie czekał na Niemca.

11) Szpital w Przasnyszu nie będzie mógł liczyć na żadne zakupy i modernizacje, za to, że jego budowę dokończył obecny starosta wspólnie z obecnym dyrektorem.

12) Nie powstanie liceum w szkole medycznej. Niech dzieci uczą się na dwie zmiany, tak jak obecnie u burmistrza.

13) Szkoła medyczna musi być zlikwidowana, a obecny dyrektor pozbawiony pracy za to, że śmiał wystartować w wyborach na burmistrza. Taka praktyka PPP jest wszędzie (nie mówiąc o PiS). W Jednorożcu wójt (też z PPP) odwołał, nie licząc się z prawem i dobrym obyczajem, dyrektorkę gimnazjum na drugi dzień, po tym jak się dowiedział, że wystartuje ona w wyborach samorządowych na wójta gminy.

14) Szkoła muzyczna zostanie zlikwidowana, bo to też dziecko obecnego starosty.

15) Populizm zadłuży powiat, tak jak zostało zadłużone miasto. Potem powiat zostanie porzucony przez włodarzy, którzy już teraz (burmistrz, wiceburmistrz) pobierają wielkie emerytury i dodatkowo pensje, i na niczym im nie zależy. Projektów unijnych na pewno nie będą pisać, bo to i trudne, i pracochłonne, i ryzykowne. Szef PiS też im nie napisze, bo jemu mandat radnego jest potrzebny tylko do zdobycia dobrej posady w radzie nadzorczej jakiejś spółki. W PiS-e tak nagradzają swoich partyjnych żołnierzy. Dlatego stać ich na bilboardy, portale internetowe, propagandę telewizyjną itp.

PSL PRZASNYSZ – MATERIAŁ KOMITETU WYBORCZEGO PSL

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments