UWAGA!!! OKAZYJNA SPRZEDAŻ

Złodzieje, domokrążcy sięgają do różnych pokrętnych sposobów, by wejść do naszych domów. Przedstawiają się za urzędników, inkasentów, pomoc społeczną czy też sprzedawców obwoźnych, oferujących atrakcyjne towary. Na ofiary wybierają najczęściej starsze samotnie mieszkające osoby, które w dobrej wierze pozwalają na wejście do domu.

Przasnyska Policja kolejny raz apeluje do mieszkańców powiatu przasnyskiego, aby nie otwierali drzwi obcym osobom, gdyż bardzo szybko mogą  stać się ofiarami osób o nieuczciwych zamiarach. Oszuści wykorzystują każdą nawet chwilową nieuwagę, aby dokonać kradzieży wartościowych przedmiotów czy gotówki. Jeżeli odwiedzający nas  staje się natarczywy należy niezwłocznie zadzwonić  na nr  alarmowy policji  997 i anonimowo informować o niepokojących nas  zdarzeniach starając się jednocześnie zapamiętać jak najwięcej szczegółów dotyczących wyglądu nieznajomego.

I jeszcze jedna bardzo ważna rada – nie przechowujmy pieniędzy w szafie pod bielizną, kredensach czy w barkach. Oszuści bardzo dobrze znają te skrytki.

 asp. Ewa Śniadowska

KPP w Przasnyszu


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments