Uwaga! Nadchodzą silne mrozy!

Uwaga, wraca mroźna zima, będą duże spadki temperatury. Szczególnie zimne zapowiadają się noce. Termometry w Polsce pokażą nawet -20 stopni Celsjusza.

Zima w Polsce nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Instytut Metrologii i Gospodarki Wodnej w swoich komunikatach ostrzega , że w najbliższych dniach a w sposób szczególny w najbliższy weekend temperatura może w niektórych rejonach naszego kraju spaść do – 20 st. C.

Powrót ostrej zimy wg IMiGW zacznie się już w nadchodzący piątek 23 lutego. Ochłodzenie najpierw odczują mieszkańcy województw: dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Natomiast od soboty 24 lutego mróz będziemy odczuwać już w całej Polsce.


Mając na uwadze ostrzeżenia IMiGW Komenda Powiatowa Policji zwraca się z prośbą o to byśmy nie byli obojętni i wspólnie zapobiegli wychłodzeniom osób bezdomnych a co za tym idzie utraty ich zdrowia, a nawet życia. Zwracajmy też uwagę na osoby starsze, samotnie mieszkające. Nie bądźmy obojętni na cudzą krzywdę, bo każdy z nas może pomóc.


Posiadając informacje o miejscach pobytu osób bezdomnych czy też o osobach samotnie mieszkających mogących potrzebować pomocy prosimy, aby przekazywać je do właściwych instytucji, także Policji. Pamiętajmy, że czasami tylko jeden telefon może uratować komuś życie. Wystarczy zadzwonić na telefon alarmowy 997 lub 112 – To nic nie kosztuje a możesz uratować komuś życie.

Źródło KPP Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments