Uwaga na nowe pojemniki na odzież używaną !!!

Kilka dni temu na ulicach naszego miasta pojawiły się szare kontenery przeznaczone do zbiórki odzieży używanej. Nie jest to nowy widok, gdyż przasnyszanie byli już przyzwyczajeni do widoku żółtych „PCK-owskich” pojemników.

Obsługą nowych kontenerów zajmuje się jedna z warszawskich firm P.H.U Nord. Jak czytamy w bazie działalności gospodarczych Yellow Pages : -„Główną dziedziną naszej działalności jest obrót odzieżą używaną. Prowadzimy hurtownie zaopatrujące klientów z całej Polski w doskonały angielski sort oraz niesort. Zajmujemy się również skupem odzieży używanej. Oferujemy własny transport oraz dobre stawki. Kolejną nasza działalnością jest wykonywanie studni głębinowych oraz odwiertów pod pompy ciepła. Zapewniamy profesjonalną obsługę oraz konkurencyjne ceny.”  Link do Profilu  >>KLIK<<

Przestrzegamy, że powyższa zbiórka nie ma nic wspólnego z działalnością charytatywną, a ofiarowana często z dobrego serca odzież zostaje dalej odsprzedana jako „doskonały angielski sort”.

Jeśli chcemy naprawdę pomóc potrzebującym upewnijmy się , że korzystamy z pojemników Polskiego Czerwonego Krzyża, bądź skontaktujmy się z jedną z wielu organizacji charytatywnych działających na terenie naszego powiatu.guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
tomek
tomek
7 lat temu

Z tego co wiem PCK często zwraca się do firm skupujących odzież używaną i odsprzedaje odzież, którą ludzie wrzucili do kontenerów „z potrzeby serca”. Więc w zasadzie: co za różnica, skoro PCK również czerpie korzyści finansowe z odzieży wrzuconej do kontenera „z potrzeby serca”? (Tak samo robi Caritas…)
Poza tym, często spotykam się z tym, ze „ludzie biedni” (nie wszyscy, oczywiście, nie można generalizować) nie chcą otrzymywać odzieży z PCK. A jak już rzeczywiście ją biorą, to po jednorazowym użyciu wyrzucają ubrania do śmieci (w najlepszym przypadku, bo niektórzy wyrzucają do lasu…).