UWAGA NA FAŁSZYWYCH POLICJANTÓW

Na terenie województwa mazowieckiego  doszło do przestępstwa, którego   sprawcami   byli mężczyźni podający się za policjantów.

Fałszywi policjanci to  mężczyźni  w średnim wieku ok. 35 lat, ubrani po cywilnemu, podający się za funkcjonariuszy policji z odległej  jednostki. Mężczyźni poruszali się nie oznakowanym samochodem osobowym. Pod pretekstem wykonania czynności w związku z działalnością przestępczą  kogoś z dalszej  rodziny,  poinformowali o  konieczności dokonania przeszukania mieszkania. Okazali legitymacje bardzo podobne do policyjnych: z logo policji, w czarnej skóropodobnej okładce, z policyjną „blachą”. Posłużyli się również  dokumentem  przypominającym prokuratorski  nakaz przeszukania. Na tej podstawie  zażądali wydania pieniędzy i kosztowności, a następnie  spisali te  przedmioty na druku przypominającym z wyglądu załącznik do protokołu przeszukania. Ponadto  sami również pobieżnie przeszukali  mieszkanie. Następnie nie pozostawiając żadnego pokwitowania zabrali wydane  pieniądze i  rzeczy po czym  odjechali.

Przasnyska policja informuje,  że policjant w cywilnym ubraniu podczas wykonywanej interwencji jest  zobowiązany przedstawić się i pokazać legitymację służbową  w taki sposób aby można było odczytać zawarte w niej  dane. W przypadku zatrzymania rzeczy  policjant powinien zostawić  pokwitowanie zawierające wykaz zatrzymanych rzeczy i informacje przez kogo zostały zatrzymane. 

 

W razie wątpliwości nie wahajmy  się sięgnąć po telefon i zadzwonić  do najbliższej jednostki policji.

 

EŚ/EN.


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments