Uwaga na darmowe breloczki !!!

 KOMUNIKAT

 

DARMOWE BRELOCZKI.

 

Na terenie kraju przy centrach handlowych, stacjach benzynowych  oraz parkingach oferowane są darmowe prezenty w postaci breloczków do kluczy , które  często oferują   osoby narodowości rumuńskiej. Breloczki wewnątrz mają wbudowany chip  umożliwiający  za pomocą nawigacji śledzenie potencjalnej  ofiary . Sygnał z nawigacji  dokładnie lokalizuje  posiadacza breloczka , co stwarza dogodne warunki do dokonywania kradzieży z włamaniem

 

Prosimy nie przyjmować tych produktów!

 

 

Apelujemy o czujność i rozwagę. Oszuści są bezwzględni i wykorzystują nawet dzieci, które mogą przyjąć  taki prezent . Poinformujmy dzieci o zagrożeniu i konsekwencjach przyjęcia breloczka od nieznanej osoby.

 

Oficer Prasowy KPP Przasnysz

St.asp.Ewa Śniadowska

 

 

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lucas
Lucas
7 lat temu

Taki breloczek który by nadawał sygnał GPS sporo kosztuje, musi mieć zasilanie i trzeba mieć swój udział na satelicie która lokalizuje breloczek to wiąże się z dużymi kosztami nawet poprzez firmę pośredniczącą. (Alarm z GPS kosztuje nas miesięczny abonament w firmie zajmującej się tym, za możliwość namierzenia bo firma za dostęp do satelity też płaci) Breloczek musi mieć kontakt z niebem (schowany w kieszeni lub domu będzie bezużyteczny). To jest kompletnie nieopłacalne i łatwiej jest kogoś śledzić gdzie mieszka i obserwować kiedy mieszkanie będzie puste a nie że dzieciak wyszedł po loda z breloczkiem a starzy w chałupie. Tak samo… Czytaj więcej »