Uwaga! Ministerstwo Edukacji ostrzega przed fake newsem o zawieszeniu szkół.

Po internecie krąży grafika imitująca wpis resortu, która informuje o zawieszeniu od 20 października funkcjonowania wszystkich szkół i placówek oświatowych. Ministerstwo Edukacji Narodowej przestrzega, że to fałszywka.

 

W sieci krąży i rozprzestrzenia się grafika imitującą wpis resortu na Twitterze. Fałszywy komunikat głosi: „Funkcjonowanie szkół i placówek oświatowych dnia 20 października zostaje zawieszone z powodu powstania nowych ognisk koronawirusa. Zawieszenie potrwa do końca pandemii w państwie”. Resort edukacji ostrzega, że grafika jest fake newsem.

 

– Dementujemy! Nie ma decyzji, aby od 20 października zawiesić wszystkie zajęcia stacjonarne w szkołach. Blisko 99 proc. szkół i placówek w Polsce pracuje stacjonarnie. Tylko w około 1 proc. prowadzone jest nauczanie zdalne lub mieszane – napisało na Twitterze MEN.

 

 

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ja znajoma
Ja znajoma
3 miesięcy temu

I bardzo dobrze szkoły niech uczą ,a nie zamykają się Nauczyciele chodzą do sklepów ,więc i na zajęcia mogą

Aneta
Aneta
3 miesięcy temu
odpowiada  Ja znajoma

Tylko ciekawa jestem czy jak dziecko przyniesie ci do domu ze szkoły wirusa to będzie ci do śmiechu.Ja mam czwórkę w wieku szkolnym i za każdym razem się boje bo jestem w grupie ryzyka.

Aneta
Aneta
3 miesięcy temu

Lepiej niech pootwieraja ośrodki zdrowia bo dostać się do lekarza graniczy z cudem.