Uwaga! Kolejne utonięcie! Prosimy o zachowanie rozwagi.

W minioną sobotę w rzece Narew utonął 50–letni mieszkaniec jednej z miejscowości w powiecie makowskim. Okoliczności zdarzenia ustalają funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji .

W sobotę, 4.08.2018r dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim otrzymał informację o utonięciu mężczyzny w rzece Narew w miejscowości Różan. Na miejsce skierowano policjantów oraz funkcjonariuszy Straży Pożarnej z łodziami, poszukiwania sobotnie nie przyniosły rezultatu. W niedzielę wznowiono działania poszukiwawcze, ujawniono zwłoki 50 letniego mężczyzny w korycie rzeki Narew w miejscowości Dzbądz.

Po wykonaniu czynności pod nadzorem Prokuratora zwłoki przekazano rodzinie

Przypominamy!

Za utonięcia w sezonie wakacyjnym, najczęściej odpowiedzialny jest ALKOHOL. Apelujemy do amatorów wodnych kąpieli, aby w czasie wypoczynku nad jeziorem czy zalewem, częściej sięgali po rozum i pływali z głową, a nie pod wpływem alkoholu. Z doświadczeń policji wynika, że osoby nietrzeźwe nie zachowują się nad wodą rozsądnie. Często na przykład

wskakują do wody nie patrząc, czy kąpielisko jest do tego przystosowane. Apelujemy o przestrzeganie kilku prostych zasad w czasie odpoczynku nad wodą. Przede wszystkim trzeba wybierać miejsca, gdzie jest ratownik. Nie należy wchodzić do wody po spożyciu alkoholu. Ważne jest także, żeby nie przeceniać swoich umiejętności pływackich. Bardzo często zdarza się bowiem, że ktoś wypływa daleko od brzegu, a potem nie ma siły, żeby wrócić na płytką wodę.


Źródło KPP Maków Maz.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments