Urząd Gminy Przasnysz: „Wznieś serce nad zło”

Wraz z końcem pierwszego semestru nauki w Zespole Szkół w Bogatem podsumowano realizację projektu profilaktycznego mającego na celu przeciwdziałanie agresji wśród młodzieży oraz propagowanie postawy wolnej od nałogów.

Gala podsumowująca cały projekt została zorganizowana w piątek, 24 stycznia. Na tę uroczystość złożyło się kilka oddzielnych wydarzeń, przygotowanych przez uczniów szkoły, a także zaproszonych gości.

Na początku przedstawiciele starszych klas szkoły podstawowej zaprezentowali swoje wiersze, które miały ośmieszać złe zachowanie wśród młodych ludzi. Po nich gimnazjaliści mogli pochwalić się umiejętnościami poetycko-wokalnymi. Ich zadaniem było bowiem zaśpiewanie piosenek do własnych słów o tematyce antynałogowej.

Kolejnym punktem programu było przedstawienie pt. „Wznieś serce nad zło” w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Inscenizacja dotyczyła oczywiście problematyki nałogów, choć nie tylko. Poruszono tematykę trudnych wyborów młodzieży, wchodzeniu w dorosłość. Mówiono o odpowiedzialności za siebie i innych.

Specjalnym gościem spotkania był policjant, aspirant Krzysztof Błaszczak, który wygłosił prelekcję na temat zagrożeń przestępczością wśród nieletnich.

Nieco później rozstrzygnięto też konkurs na najkulturalniejszego ucznia. Z każdej klasy wyłoniono laureatów tej zabawy i wręczono im pamiątkowe dyplomy. Spotkanie zakończył turniej „Mistrz dobrych manier”. Nagrodami były bukiety owoców, a dla pozostałych uczestników mandarynki w myśl zasady „kto witaminy je, długo i zdrowo żyje”.guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments