Uroczysta inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2018/2019.

Przy bardzo zmiennej pogodzie, w dniu 25 września 2018 roku,  już po raz 19, uroczyście zainaugurowano sportowe zmagania dzieci i młodzieży z terenu powiatu przasnyskiego. 

Na stadionie miejskim w Chorzelach, w obecności władz samorządowych, licznie zgromadzonej młodzieży,  odbyło się uroczyste wciągnięcie flagi Szkolnego Związku Sportowego co jest jednoznaczne z rozpoczęciem szkolnych zmagań sportowych na terenie powiatu i województwa. Licznie zgromadzoną młodzież , nauczycieli i opiekunów powitał przewodniczący Zarządu Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Przasnyszu Grzegorz Cołosiński. Uroczystego otwarcia dokonał Starosta Powiatu Przasnyskiego Zenon Szczepankowski. Życzył wielu sukcesów sportowych dzieciom i młodzieży oraz wytrwałości w dążeniu do osiągania wyznaczonych celów nauczycielom i dyrektorom szkół. Zapewnił o pełnym poparciu władz samorządowych dla idei sportu szkolnego, która kształtuje właściwe charaktery w duchu zasady fair play.

Po krótkiej przemowie, rozpoczęły się zmagania sportowe na trasach Indywidualnych Biegów Przełajowych w których wzięło udział 742 uczestników podzielonych na 7 grup wiekowych w kategorii dziewcząt i chłopców. Masowy charakter imprezy połączony  z walką o  eliminację rejonową i  wojewódzką sprawił, że poziom sportowy był bardzo wysoki a zwycięzcy dali z siebie wszystko by zdobyć pamiątkowe  medale z logo Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Oprócz 48 medalistów, wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli swoje biegi mogli czuć satysfakcję okraszoną wielkimi emocjami wynikającymi z dobrze pojętej sportowej rywalizacji.

Wyniki klasyfikacji łącznej IBP w poszczególnych kategoriach. (Trzy pierwsze miejsca)

Szkoły podstawowe klasy młodsze.

Dziewczęta                      Chłopcy

1.SP 2 Przasnysz            1.SP 2 Przasnysz

2.SP 1 Przasnysz             2.SP Jednorożec

3.SP Leszno                     3. SP 1 Przasnysz

Szkoły  Podstawowe   (VII, VIII kl. + III Gimnazjum)

1.SP nr 2 Chorzele     1. SP Jednorożec

2. SP Jednorożec     2. SP 3 Przasnysz

3 . SP Zaręby    3. SP Krzynowłoga Mała

                                                            

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments