UROCZYSTA INAUGURACJA SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

W dniu 28 września 2017 roku,  już po raz 18, uroczyście zainaugurowano sportowe zmagania dzieci i młodzieży z terenu powiatu przasnyskiego.  Na stadionie miejskim w Chorzelach, w obecności władz samorządowych, licznie zgromadzonej młodzieży,  odbyło się uroczyste wciągnięcie flagi Szkolnego Związku Sportowego co jest jednoznaczne z rozpoczęciem szkolnych zmagań sportowych na terenie powiatu i województwa.

Licznie zgromadzoną młodzież , nauczycieli i opiekunów powitał przewodniczący Zarządu Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Przasnyszu Grzegorz Cołosiński. Uroczystego otwarcia sportowego roku szkolnego 2017/2018 dokonali dyrektor Wydziału Zdrowia, Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Przasnyszu Pan Ryszard Juklaniuk wraz z Przewodniczącym Rady Miasta i Gminy Chorzele Panem Krzysztofem Milewskim.

Życzyli wielu sukcesów sportowych dzieciom i młodzieży oraz wytrwałości w dążeniu do osiągania wyznaczonych celów nauczycielom i dyrektorom szkół. Zapewnił o pełnym poparciu władz samorządowych dla idei sportu szkolnego, która kształtuje właściwe charaktery w duchu zasady fair play. Po krótkiej przemowie,  rozpoczęły się zmagania sportowe na trasach Indywidualnych Biegów Przełajowych w których wzięło udział 802 uczestników podzielonych na 7 grup wiekowych w kategorii dziewcząt i chłopców. Masowy charakter imprezy połączony  z walką o eliminację rejonową i  wojewódzką sprawił, że poziom sportowy był bardzo wysoki a zwycięzcy dali z siebie wszystko by zdobyć pamiątkowe  medale z logo Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Oprócz 48 medalistów, wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli swoje biegi mogli czuć satysfakcję okraszoną wielkimi emocjami wynikającymi z dobrze pojętej sportowej rywalizacji.

Wyniki klasyfikacji łącznej IBP w poszczególnych kategoriach. (Trzy pierwsze miejsca).

Szkoły podstawowe.

Dziewczęta                           Chłopcy

1.SP nr 2 Przasnysz          1. SP nr 2 Przasnysz
2. SP Żelazna Rządowa   2. SP Jednorożec
3. SP Poścień                     3. SP nr 1 Przasnysz

Szkoły Podstawowe – Młodzież (SP +II i III Gimnazjum)
1. SP nr 2 Chorzele        1. SP nr 2 Chorzele
2. Krzynowłoga Mała    2. Jednorożec
3. PG Jednorożec          3 SP nr 3 Przasnysz

Szkoły Powiatowe
1. ZSP Przasnysz     1. ZSP Przasnysz
2. ZSP Chorzele      2. LO KEN
3. LO Jednorożec   3. LO Jednorożec

Grzegorz Cołosiński

Może ci się spodobać również
Komentarze
Loading...
error: ZAKAZ KOPIOWANIA!!!!
UA-36485488-1