Uprowadzenie młodej mieszkanki Leszna. Sprawę bada prokuratura ❗❗❗

Komenda Powiatowa Policji w Przasnyszu została postawiona na równe nogi. Jak dowiedział się Kurier Przasnyski, stało się tak na skutek zawiadomienia o uprowadzeniu młodej kobiety. Mieszkanka naszego powiatu miała być siłą wciągnięta do auta i pozbawiona wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi przasnyska prokuratura. Wobec domniemanych sprawców – jak się później okazało – rodziców poszkodowanej, zastosowano środek zapobiegawczy. Grozi im do 5 lat więzienia.

Jak donosi Kurier Przasnyski, w piątek 9 sierpnia doszło do niecodziennego kryminalnego zdarzenia.

– Przasnyscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że pod jednym z budynków na terenie Przasnysza młoda kobieta została siłą wciągnięta do pojazdu i w ten sposób pozbawiona wolności – dowiedziała się redakcja od Pawła Rykowskiego, policjanta z przasnyskiej komendy.

Funkcjonariusze postawieni w stan gotowości

Alarmujące doniesienie natychmiast postawiło służby na równe nogi. Skuteczna akcja licznej grupy funkcjonariuszy spowodowała, że młoda kobieta, będącą mieszkanką podprzasnyskiego Leszna, została uwolniona.

– W wyniku podjętych działań na jednej z posesji w gminie Przasnysz policjanci ujawnili mieszkankę powiatu przasnyskiego, która była tam przetrzymywana przez swoich rodziców wbrew swojej woli. Kobieta została uwolniona, a rodzice zatrzymani – zreferował dziennikarzom Paweł Rykowski.

Znaczne siły policji

Jak dowiedziała się redakcja, przed domem rodzinnym dziewczyny rozegrały się sceny jak z paradokumentalnego filmu. W spokojnej na co dzień wsi zjawiły się znaczne policyjne siły, a z posesji dochodziły odgłosy kłótni i płacz. Nic dziwnego, że w takiej sytuacji każdy chciał wiedzieć, co się stało. Ostatecznie tego typu wydarzenia nie należą do codzienności. Nowe światło na tę sprawę rzuciła przasnyska prokuratura.

– Potwierdzam, że takie zdarzenie miało miejsce – powiedział gazecie prokurator Rejonowy Artur Folga. – Wobec obojga rodziców zastosowano dozór policyjny. Może im grozić do pięciu lat pozbawienia wolności. Przyczyną pozbawienia wolności dziewczyny były sprawy rodzinne – poinformował prokurator.

Z ustaleń dziennikarzy wynika ponadto, że prawdopodobnie w sprawę był zamieszany jeden z przasnyskich przedsiębiorców, u którego przebywała dziewczyna. Miała być przez niego zatrudniana przez około 2 lata.

Przestępstwo przeciwko wolności

Jak udało nam się dowiedzieć, w tej chwili przasnyscy śledczy prowadzą w tej sprawie intensywne postępowanie, które toczy się pod nadzorem prokuratury. Sprawą osobiście zajął się zastępca naczelnika Wydziału Kryminalnego KPP w Przasnyszu podkom. Jarosław Wylot, który wyjawił jedynie tyle, że zdarzenie miało miejsce, a prowadzone czynności mają związek z podejrzeniem pozbawienia wolności, a więc czynem kwalifikowanym z art. 189 Kodeksu Karnego. Spotkaliśmy się podkomisarzem, aby zdradził więcej szczegółów tej niecodziennej sprawy. Funkcjonariusz odmówił jednak udzielenia innych informacji, zasłaniając się tzw. dobrem postępowania.

Jaką karą zagrożony jest taki czyn?

Art. 189 Kodeksu Karnego:

1. Kto pozbawia człowieka wolności, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

2. Jeżeli pozbawienie wolności trwało dłużej niż 7 dni, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

2a. Jeżeli pozbawienie wolności, o którym mowa w § 2, dotyczy osoby nieporadnej ze względu na jej wiek, stan psychiczny lub fizyczny, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

3. Jeżeli pozbawienie wolności, o którym mowa w § 1–2a, łączyło się ze szczególnym udręczeniem, sprawca podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

M. Jabłońska.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments