UNIWERSYTET W PROGACH LO KEN

Zdecydowana większość osób związanych z naszym Liceum wie, że od kilku lat współpracujemy z kilkoma uczelniami wyższymi z całego kraju. Ale ciekawostką może być to, że w bieżącym roku szkolnym ponownie staliśmy się partnerem dla jeszcze jednego uniwersytetu, i to rodzimego. Chodzi o… Uniwersytet III Wieku działający przy Towarzystwie Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej.

Wspomniana organizacja proponuje zajęcia edukacyjne dla seniorów z Przasnysza i całego powiatu przasnyskiego. Taka forma aktywnego spędzania czasu przez osoby starsze jest coraz popularniejsza. Dlatego TPZP zdecydowało się nawiązać współpracę z naszą placówką.

Liceum im. KEN udostępnia sale dla słuchaczy na zajęcia prowadzone w ramach uniwersytetu, zwłaszcza jeśli chodzi o naukę języków obcych. W ten sposób chętni na takie spotkania otrzymują najlepszą z możliwych lokalizacji. Jest także dodatkowy walor takiego rozwiązania: uczestnicy mogą powspominać swoje licealne czasy, zwłaszcza spędzane w murach naszej szkoły.


Michał Wiśnicki


Sprawdź również

Gmina Krzynowłoga Mała modernizuje drogę ze środków Urzędu Marszałkowskiego

Dzięki pozyskanej dotacji ze środków Marszałka Województwa Mazowieckiego udało się nam wyremontować znaczny fragment drogi …