Uliczne święto gminy Krzynowłoga Mała

W Krzynowłodze Małej organizowano już różne imprezy plenerowe. Takiego jednak kiermaszu, jak ten, który odbył się w niedzielę, 21 sierpnia, po prostu jeszcze nie było. Moc atrakcji, zaproszone znane zespoły muzyczne, mnóstwo współpracujących instytucji i dużo widzów – tak w skrócie wyglądał Uliczny Kiermasz Kultury. Zabrakło na nim tylko jednego: słońca przez cały dzień.

Zaplanowany kiermasz miał być imprezą łączącą tradycję z nowoczesnością. Z jednej strony więc udało się zaprosić liczne grono wystawców ludowych, artystów czy rzemieślników zajmujących się tradycyjnymi zawodami. Z drugiej strony zaś w Krzynowłodze miały zaprezentować się nowatorskie teatry, które tworzą sztukę wprost na ulicy. Do współpracy zaproszono także Komendę Powiatową Policji w Przasnyszu, Komisariat Policji w Chorzelach, Auto Moto Klub „RZEMIEŚLNIK” w Przasnyszu, a także przasnyską jednostkę wojskową. Każda z tych instytucji przygotowała własne stoisko promocyjne, które było chwilami oblegane przez widzów. Jeśli do tego dołożymy wystawę starych pojazdów zorganizowaną przez Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach oraz Olsztyński Klub Motorowy, jeśli dołożymy symulatory bezpiecznej jazdy zorganizowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Olsztynie, a także stoiska z jadłem regionalnym – można powiedzieć, że kiermasz zapowiadał się więcej niż obiecująco.

Warto także dodać, że głównej imprezie towarzyszyło kilka imprez dodatkowych. I tak: od samego rana wędkarze nad zalewem Łoje rywalizowali w turnieju wędkarskim „Łoje Cup”. O godzinie 13.00 w samej Krzynowłodze rozpoczął się  turniej wyciskania sztangi leżąc, który okazał się bardzo atrakcyjną wizualnie imprezą rekreacyjną. Były także zabawy dla dzieci i konkursy na różnych stoiskach wystawionych w samym centrum wsi.

Do pełni szczęścia zabrakło tylko jednego: pogody. Popołudniowa ulewa ostudziła nieco zapał mieszkańców gminy oraz przybyłych gości. Zmusiła także do odwołania festiwalu sztuki i animacji „Karawana”, który przybył do nas z Warszawy. Śliska nawierzchnia dróg uniemożliwiła realizację tego punktu programu.

Na szczęście podczas wieczornych atrakcji deszcz już zelżał, dzięki czemu doszedł do skutku koncert gwiazdy wieczoru – zespołu Skaldowie. To zaś pozwoliło na naprawdę dobrą zabawę licznej publice, która nie zważała na siąpiącą mżawkę, tylko korzystała z obecności gwiazdy wysokiego formatu.

Wygląda więc na to, że udało się znaleźć naszej gminie wydarzenie kulturalne, które może zaspokoić gusta praktycznie wszystkich. Władze gminy prawdopodobnie zechcą powtórzyć tego typu wydarzenia, ale tym razem już z obowiązkowo dobrą pogodą.

UM Krzynowłoga Mała


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments