Część ulicy Bukowej w Przasnyszu zyska nowe oświetlenie.

Dzięki interwencji radnego miejskiego Sławomira Czaplickiego ulica Bukowa (przy Miejskim Przedszkolu nr 1 i Biedronce) w Przasnyszu doczeka się po latach oświetlenia. Burmistrz Łukasz Chrostowski i miejscy urzędnicy szybko zareagowali na wniosek radnego, a Urząd Miasta zamówił już nowe słupy i zrealizuje potrzebną inwestycję, która zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo i komfort mieszkańców tej części osiedla Orlika.

Istniejące lampy od długiego czasu nie świeciły, a ruchliwa uliczka była zaciemniona. Radny zainteresował się tym tematem po pozytywnym odbiorze jego poprzedniej inicjatywy oświetlenia placu przy garażach na Sosnowej (ma zostać wykonane do końca miesiąca) i prośbach mieszkańców.

 – Po Państwa informacji o oświetleniu placu garaży przy ulicy Sosnowej, które będzie na mój wniosek zrealizowane przez Urząd Miejski  już wkrótce – mieszkańcy zwrócili się do mnie z prośbą o podjęcie działań  w kierunku  oświetlenia zaciemnionej od długiego czasu ulicy Bukowej, przy Biedronce i Przedszkolu Nr 1. Mieszkańcy chyba dostrzegają zaangażowanie i skuteczność i nie krępują się śmiało zgłaszać swoje problemy i uwagi. I o to chodzi. Żadnej prośby mieszkańców nie pozostawiamy bez echa. To ruchliwa uliczka, prowadzi do przedszkola, znajduje się przy niej Biedronka i korzystają z niej mieszkańcy tej części Osiedla, ale też całego Miasta. W tej sprawie, prośbę przedstawiłem burmistrzowi Łukaszowi Chrostowskiemu kilka dni temu, przedwczoraj ponowiłem ją na komisjach Rady Miejskiej, a już wczoraj pan burmistrz poinformował mnie, że oświetlenie uliczki będzie zrobione. Zamówiono już nowe słupy i Urząd Miasta prowadzi przygotowania do realizacji. Jak widać można! Dziękuję za sprawne działanie panu burmistrzowi i urzędnikom magistratu, którzy podjęli działania i rozwiążą nasz problem. Rozmawialiśmy również o monitoringu ulic Bukowej, Brzozowej, Sosnowej i generalnie tej części Osiedla. Bardzo mi na tym zależy, a bezpieczeństwo mieszkańców i monitoring to jeden z priorytetów burmistrza Chrostowskiego. Myślę, że i w tej sprawie będą w niedalekiej przyszłości dobre informacje – informuje radny Czaplicki.


guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
10 miesięcy temu

To był bardzo dobrze oddany głos. Mamy nareszcie radnego, gospodarza, który działa i robi, co obiecał.

Krzyś
Krzyś
odpowiada  Krzysztof
10 miesięcy temu

W pełni popieram ten wpis

eda
eda
10 miesięcy temu

chyba LIPOWEJ HEHHEH

Krzysztof
Krzysztof
10 miesięcy temu

Ta krótka uliczka to Bukowa.

Marek
Marek
10 miesięcy temu

Czy Nareszcie Przasnyski będzie przecinał wstęgi?