Część ulicy Bukowej w Przasnyszu zyska nowe oświetlenie.

Dzięki interwencji radnego miejskiego Sławomira Czaplickiego ulica Bukowa (przy Miejskim Przedszkolu nr 1 i Biedronce) w Przasnyszu doczeka się po latach oświetlenia. Burmistrz Łukasz Chrostowski i miejscy urzędnicy szybko zareagowali na wniosek radnego, a Urząd Miasta zamówił już nowe słupy i zrealizuje potrzebną inwestycję, która zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo i komfort mieszkańców tej części osiedla Orlika.

Istniejące lampy od długiego czasu nie świeciły, a ruchliwa uliczka była zaciemniona. Radny zainteresował się tym tematem po pozytywnym odbiorze jego poprzedniej inicjatywy oświetlenia placu przy garażach na Sosnowej (ma zostać wykonane do końca miesiąca) i prośbach mieszkańców.

 – Po Państwa informacji o oświetleniu placu garaży przy ulicy Sosnowej, które będzie na mój wniosek zrealizowane przez Urząd Miejski  już wkrótce – mieszkańcy zwrócili się do mnie z prośbą o podjęcie działań  w kierunku  oświetlenia zaciemnionej od długiego czasu ulicy Bukowej, przy Biedronce i Przedszkolu Nr 1. Mieszkańcy chyba dostrzegają zaangażowanie i skuteczność i nie krępują się śmiało zgłaszać swoje problemy i uwagi. I o to chodzi. Żadnej prośby mieszkańców nie pozostawiamy bez echa. To ruchliwa uliczka, prowadzi do przedszkola, znajduje się przy niej Biedronka i korzystają z niej mieszkańcy tej części Osiedla, ale też całego Miasta. W tej sprawie, prośbę przedstawiłem burmistrzowi Łukaszowi Chrostowskiemu kilka dni temu, przedwczoraj ponowiłem ją na komisjach Rady Miejskiej, a już wczoraj pan burmistrz poinformował mnie, że oświetlenie uliczki będzie zrobione. Zamówiono już nowe słupy i Urząd Miasta prowadzi przygotowania do realizacji. Jak widać można! Dziękuję za sprawne działanie panu burmistrzowi i urzędnikom magistratu, którzy podjęli działania i rozwiążą nasz problem. Rozmawialiśmy również o monitoringu ulic Bukowej, Brzozowej, Sosnowej i generalnie tej części Osiedla. Bardzo mi na tym zależy, a bezpieczeństwo mieszkańców i monitoring to jeden z priorytetów burmistrza Chrostowskiego. Myślę, że i w tej sprawie będą w niedalekiej przyszłości dobre informacje – informuje radny Czaplicki.


guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
1 rok temu

To był bardzo dobrze oddany głos. Mamy nareszcie radnego, gospodarza, który działa i robi, co obiecał.

Krzyś
Krzyś
1 rok temu
odpowiada  Krzysztof

W pełni popieram ten wpis

eda
eda
1 rok temu

chyba LIPOWEJ HEHHEH

Krzysztof
Krzysztof
1 rok temu

Ta krótka uliczka to Bukowa.

Marek
Marek
1 rok temu

Czy Nareszcie Przasnyski będzie przecinał wstęgi?