Ukradli 89-latkowi ponad 25 tys. zł pod pretekstem sprzedaży pościeli!

Policja poszukuje kobiety i mężczyzny, którzy pod pozorem sprzedaży odzieży oraz pościeli okradli 89-letniego mieszkańca powiatu mławskiego. Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. Złodzieje stosują różne metody, aby wyłudzić, bądź ukraść pieniądze.

Policjanci otrzymali informację o kradzieży, do jakiej doszło 4 sierpnia br., na terenie powiatu mławskiego. Funkcjonariusze w rozmowie ze zgłaszającym ustalili, że tego dnia stracił on ponad 25 tys. złotych.

89-latek powiedział, że na teren jego posesji przyjechali kobieta i mężczyzna. Zaoferowali mu kupno odzieży lub pościeli. Po chwili negocjacji mężczyzna nie zgodził się dokonać zakupu. Sprzedający oddalili się z jego posesji. Niestety po krótkim czasie pokrzywdzony zauważył brak portfela. Jak się okazało, złodzieje w niezauważony sposób wyjęli go z szuflady w mieszkaniu 89-latka. W ten sposób pokrzywdzony stracił ponad 25 tys. złotych.

Obecnie pracujący przy tej sprawie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności związane z działaniem sprawców. Apelują o informację o podobnych zajściach i niezwłoczny kontakt z KPP w Mławie.

Jeżeli ktoś prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Zadzwońmy do kogoś z rodziny, znajomego i skonsultujmy swoją decyzję z kimś innym. Pamiętajmy, że oszuści, złodzieje pod różnymi pretekstami chcą wejść do naszych mieszkań. Zanim wpuścimy kogoś do środka, sprawdźmy, z kim naprawdę mamy do czynienia.


Źródło KPP Mława
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments