Ukradł auto, spowodował kolizję i uciekł.

Policjanci z Posterunku Policji w Krasnosielcu zatrzymali 24-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu. Mężczyzna ukradł auto, spowodował kolizję i odjechał z miejsca. Później użyczył auto koledze, a sam uciekł.

We wtorek wieczorem mieszkaniec Krasnosielca zgłosił kradzież Hondy CRV dzwoniąc na telefon alarmowy. Jak ustalili policjanci dwie godziny wcześniej prawdopodobnie kierujący skradzionym autem spowodował kolizję drogową w miejscowości Amelin i nie zatrzymując się odjechał z miejsca zdarzenia.

Policjanci patrolując teren gminy Krasnosielc zauważyli skradziony pojazd w miejscowości Grądy. Kierujący widząc radiowóz zaczął uciekać. Policjanci natychmiast podjęli pościg za nim. Po kilku minutach mężczyzna zatrzymał samochód i zaczął uciekać pieszo w kierunku lasu. Po krótkim pościgu 21-letni mieszkaniec powiatu makowskiego został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Był trzeźwy. Jak ustalili funkcjonariusze to nie on dokonał kradzieży pojazdu, auto użyczył mu kolega. 21-latek usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Poza tym, sąd obligatoryjnie orzeka również zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 1 roku aż do 15 lat.

W trakcie dalszych czynności policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu makowskiego podejrzanego o kradzież pojazdu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Odpowie za kradzież pojazdu oraz popełnione wykroczenie w ruchu drogowym. Prokurator na wniosek policji zastosował wobec zatrzymanego dozór policji.


Źródło KPP Maków Maz.

Skomentuj artykuł

avatar