Uczniowskie triumfy Zespołu Szkół w Bogatem

Uczniowie z Zespołu Szkół w Bogatem odnieśli w ostatnich tygodniach kilka znaczących sukcesów, i to w różnych dziedzinach szkolnej aktywności. Warto więc odnotować najważniejsze z nich.

19 grudnia gimnazjalistka Aleksandra Miksińska wygrała etap powiatowy Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Dzięki temu Ola zakwalifikowała się do szczebla regionalnego tej imprezy i będzie reprezentować na nim powiat przasnyski.

Etap powiatowy olimpiady zorganizował Oddział Rejonowy PCK w Przasnyszu we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Przasnyszu. Do rywalizacji stanęło łącznie kilkanaście osób z całego powiatu przasnyskiego. Wśród nich znalazła się także Aleksandra Miksińska, która – jak się później okazało – wygrała całą rywalizację.

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy.

Z kolei dzieci z punktu przedszkolnego działającego przy Zespole Szkół zwyciężyły w świątecznym konkursie piosenki bożonarodzeniowej organizowanym dla maluchów z całego regionu przasnyskiego przez niepubliczne przedszkole „The Academy of Smurfs” w Przasnyszu. Zwycięstwo zapewniła im piosenka „Kolędujemy” w wykonaniu solistki Oli Rumińskiej oraz chórku w składzie: Alicja Kroszkiewicz, Gabriela Miksińska, Katarzyna Morawska, Blanka Klementyna Hrybowicz.

Gratulujemy sukcesów – tak starszym, jak i młodszym uczniom szkoły z Bogatego. Zachęcamy jednocześnie do podejmowania nowych wyzwań, które będą uczyć zdrowego ducha rywalizacji i pomagać w zdobywaniu laurów. 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments