Uczniowie z przasnyskiej „Jedynki” w Portugalii w ramach programu ERASMUS+.

W dniach 24 – 30 marca 2019 roku w portugalskiej miejscowości Algueirᾶo (Sintra) niedaleko Lizbony ma miejsce wizyta partnerska uczniów i nauczycieli w ramach unijnego projektu Erasmus+ „Smitten Kitchen; A Thyme to Eat” („Oczarowani kuchnią”).

W blisko tygodniowym spotkaniu uczestniczy dwóch nauczycieli (Magdalena Częścik oraz Joanna Tworkowska Maruszewska) oraz ośmioro uczniów Szkoły (Marta Żebrowska, Modelska Patrycja, Smolińska Wiktoria, Smoleński Olaf, Pawelczyk Wiktor, Górski Mateusz, Morawski Maciej oraz Wójcik Natalia) a także ich rówieśnicy z Anglii, Włoch, Chorwacji i Portugalii.

Młodzi uczestnicy wyprawy zostali zakwaterowani w portugalskich rodzinach, w których serdeczni gospodarze wraz z dziećmi zajmują się uczniami w ich czasie wolnym, organizując im liczne atrakcje.

Podczas wizyty w portugalskiej szkole Agrupamento de Escolas do Algueirão, uczestnicy poznają portugalski systemem nauczania, a także uczestniczą w licznych warsztatach integracyjnych prowadzonych przez wykwalifikowanych pedagogów, integrujących grach i zabawach sprawnościowych.

Choć to dopiero początek to szkolni gospodarze już zorganizowali swoim gościom wyprawę do centrum zabytkowej Sintry, gdzie można było zobaczyć między innymi słynne Quinta da Regaleira. Ponadto zaprosili ich również na spacer brzegiem Oceanu Atlantyckiego.  Z całą pewnością podczas tygodniowego wyjazdu na pewno nie będzie czasu na nudę, gdyż każda chwila jest dla młodych podróżników okazją do poznawania kultur i zwyczajów rówieśników z innych europejskich krajów.

Tegoroczna wiosenna wizyta w Portugalii otwiera serię spotkań w miastach partnerskich uczestniczących w projekcie. Z całą pewnością zaowocuje nieocenionymi dla uczniów odkryciami, kształceniem kompetencji językowych, inspirującymi wnioskami i…nowymi przyjaźniami. Najbliższe spotkanie już za dwa miesiące w Polsce!

G. Kościug

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments