Uczniowie z „Dwójki” przypomną nam zapomnianą żydowską historię Przasnysza.

Uczniowie klas VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 2 w Przasnyszu zostali zakwalifikowani do programu edukacyjnego „Szkoła Dialogu”, którego celem jest poszerzenie wiedzy na temat wielowiekowej obecności Żydów w Polsce.

Udział w programie polega na uczestnictwie w cyklu czterech warsztatów oraz przygotowaniu autorskiego projektu – wycieczki śladami Żydów ze swojej miejscowości. Warsztaty prowadzone są bezpłatnie przez doświadczonych trenerów Forum Dialogu – organizacji pozarządowej zajmującej się dialogiem polsko-żydowskim. Przygotowana przez uczniów wycieczka weźmie udział w ogólnopolskim konkursie na najlepszy projekt upamiętniający wkład Żydów w rozwój społeczny, kulturalny i gospodarczy naszego kraju.

W najbliższym czasie uczniowie ,,Dwójki” będą realizować projekt, dzięki któremu mieszkańcy Przasnysza poznają bliżej zapomnianą żydowską historię naszego miasta.

Źródło SP 2 Przasnysz

4
Skomentuj artykuł

avatar
3 Liczba wątków
1 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętsze tematy
4 Comment authors
JanEd JanesMonterMichał Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Michał
Gość
Michał

Warto w ramach warsztatów odwiedzić piwnice przy ulicy Joselewicza i pokazać uczniom miejsca tortur, które urządził Urząd Bezpieczeństwa na rozkaz i przy koordynacji tych, których chcecie wspominać

Ed Janes
Gość
Ed Janes

Michael can you explain more detail what happened at Joselewicza Street?

Monter
Gość
Monter

Warto pamiętać, że część żydów po prostu współpracowała z władzami okupacyjnymi. Niestety na masową skalę. Radośnie witając wejście niemieckich i sowieckich wojsk. Z relacji świadków wynika, że w sowieckiej strefie okupacyjnej byli „prawą ręką NKWD”…

Jan
Gość
Jan

Żydzi w mundurach UB mordowali żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego , o tym proszę mówić