Uczniowie PSP nr 2 w Chorzelach pobiegną w Finale Wojewódzkim Sztafetowych Biegów Przełajowych.

7 października na stadionie w Chorzelach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców. Na start zgłosiły się szkoły powiatowe i podstawowe naszego powiatu.

W zawodach wzięło 25 drużyn. Ze względu na bezpieczeństwo, sztafetę zmniejszono z 10 do 7 zawodników. W kategorii klas VI-V drużyny dziewcząt i chłopców rywalizowały na dystansie 7×800. W kategorii klas VII-VIII dziewczęta startowały na dystansie 7×800, chłopcy pokonali dystans 7×1000. Drużyny dziewcząt i chłopców szkół powiatowych również pokonały trasę 7×1000.

Zdecydowane zwycięstwo w tegorocznych zawodach odnieśli uczniowie z SP 2 Chorzele, zajmując I miejsce w kategorii klas VI-V wśród dziewcząt i chłopców i I miejsce  wśród dziewcząt klas VIII-VII. II miejsce w kategorii klas VII-VIII chłopców zajęła drużyna z SP 1 Chorzele. Szkoły powiatowe zakończyły zmagania na etapie powiatowym, a zwycięzcą została ZSP w Chorzelach.

9 października trzy drużyny z SP 2 Chorzele wystartowały na Mistrzostwach Międzypowiatowych w Sztafetowych Biegach Przełajowych zorganizowanych przez Zarząd Powiatowy Grodzko – Ziemskiego Szkolnego Związku Sportowego w Ostrołęce nad Narwią. Zawodnicy po raz kolejny  stanęli na wysokości zadania , dziewczęta i chłopcy z klas VI-V zajęli I miejsce i zdobyli awans na Mistrzostwa Mazowsza, dziewczęta z klas VII-VIII zakończyły bieg na miejscu III.

Finał Wojewódzki Sztafetowych Biegów Przełajowych planowany jest 19 października w Siedlcach.