Uczniowie przasnyskiego KEN-a debatowali na temat aborcji i kary śmierci.

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Przasnyszu wzięli udział w dyskusji dotyczącej niełatwego, ale wciąż aktualnego tematu, jakim są spory światopoglądowe. Uczniowie mogli wypowiedzieć się m.in. na temat aborcji i jej uregulowań prawnych czy zasadności kary śmierci.

Uczestnikami debaty  byli przedstawiciele wszystkich roczników uczących się w szkole. Klasy trzecie reprezentowali: Katarzyna Jakubiak, Bartłomiej Płudowski, Kacper Witkowski, Jakub Radomski (kl. 3 b), a także Michał Brus (kl. 3 a) oraz para prowadzących, czyli Dorota Purzycka i Bartosz Sokołowski (kl. 3 b); z klasy 2 b były: Anna Cesarek i Magdalena Lipka, zaś  klasy 1 b – Wojciech Gadomski. W rolę eksperta wcieliła się Elżbieta Gapińska, posłanka  Platformy Obywatelskiej  oraz ks. prof. Andrzej Kobyliński, wykładowca Uniwersytetu kard. Stefana Wyszyńskiego.

Debata przebiegała w kulturalnej atmosferze. Każdy z uczestników miał szanse wypowiedzenia własnego zdania i dociekania własnych racji. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i znajomością tematu, nie bali się trudnych pytań.

Debata wzbudziła wiele emocji, nie tylko wśród uczestników, lecz także zaproszonych gości. Ci zgodnie stwierdzili, że uczniowie pokazali się z jak najlepszej strony, potrafili bowiem dyskutować na trudne tematy z poszanowaniem racji przeciwnika. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach uda się utrzymać dobrą tradycję debat w  liceum.

red.

Źródło LO KEN Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments