Uczniowie z przasnyskiej „Dwójki” nagrodzeni w Ogólnopolskim Konkursie [VIDEO]

Projekt edukacyjny Szkoła Dialogu ,,Śladami przasnyskich Żydów” został właśnie nagrodzony w Ogólnopolskim Konkursie. Wzięło w nim udział 38 szkół, a wśród nich Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Przasnyszu.

 

Podczas niecodziennego wydarzenia, gali on-line, która zakończyła się dosłownie przed chwilą, zostały ogłoszone wyniki. Nagrody przyznano w czterech kategoriach. Uczniowie przasnyskiej ,,Dwójki” zwyciężyli w kategorii ,,Wpływ na lokalną społeczność”.

W Szkole Podstawowej nr 2 w Przasnyszu projekt SZKOŁA DIALOGU realizowano od października 2019 roku. Jego założeniem było poznanie historii miasta i kultury społeczności żydowskiej, która przed laty zamieszkiwała Przasnysz, jak również przygotowanie wycieczki pt. ,,Śladami przasnyskich Żydów”. W trakcie działań uczniowie uczestniczyli w warsztatach i spotkaniach, odwiedzali Muzeum Historyczne w Przasnyszu, sprzątali cmentarz żydowski, nawiązali kontakt z potomkami przasnyskich Żydów, którzy przed laty zamieszkiwali miasto, pisali wiersze oraz teksty piosenek, rozwijali talenty kulinarne piekąc ciasteczka według starego, żydowskiego przepisu.

Podczas ostatnich miesięcy uczniowie ,,DWÓJKI” podejmowali różne inicjatywy, dzięki którym pogłębili wiedzę na temat swojej małej ojczyzny, poznali historię judaizmu, kulturę oraz tradycje żydowskie. W ramach projektu uczestnicy podążali śladami przasnyskich Żydów odkrywając na nowo miejsca, w których ONI byli obecni…


-Projekt był dla nas wspaniałą przygodą, lekcją historii, a przede wszystkim tolerancji… Jesteśmy szczęśliwi i usatysfakcjonowani, że nasza praca i zaangażowanie zostały docenione. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali i przyczynili się do naszego sukcesu! – mówią uczestnicy projektu.

Serdecznie gratulujemy!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments