Uczciwość jeszcze istnieje. 17-latka zwróciła saszetkę wypchaną pieniędzmi.

O tym, że w ferworze świątecznych zakupów, zabiegani możemy stracić pieniądze przekonał się mężczyzna, który w jednej z galerii handlowych na terenie Ostrołęki zgubił saszetkę z kilkunastoma tysiącami złotych. Na szczęście pieniądze znalazła uczciwa 17 – latka, która odniosła je na Policję.

Na właściciela, który po krótkim czasie przyszedł do funkcjonariuszy zgłosić stratę czekała miła niespodzianka.

Postawą godną naśladowania wykazała się młoda mieszkanka Ostrołęki, która przyszła do ostrołęckiej komendy policji i przyniosła saszetkę, w której były dokumenty oraz znaczna ilość gotówki w różnej walucie. 17 – latka oświadczyła, że znalazła przedmiot w jednej z przymierzalni galerii handlowych. Domyśliła się, że ktoś roztargniony zostawił saszetkę w przymierzalni i na pewno będzie jej poszukiwał. W jej środku łącznie było po przeliczeniu kilkanaście tysięcy złotych.

Po krótkim czasie do komendy policji zgłosił się około 40 – letni mężczyzna informując o zgubieniu saszetki. Po ustaleniu wszystkich niezbędnych danych pieniądze wraz z dokumentami zostały mu zwrócone.

Zachowanie nastolatki, niewątpliwie zasługuje na dużą pochwałę i jest jak najbardziej godne do naśladowania. Dzięki takiej reakcji i postawie pieniądze oraz dokumenty mogły wrócić do roztargnionego właściciela.


Źródło KMP Ostrołęka
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Oczko
Oczko
1 rok temu

Po ustaleniu wszystkich niezbędnych danych pieniądze wraz z gotówką i dokumentami zostały mu zwrócone.