Tylko w miniony weekend policja zatrzymała 5 nietrzeźwych kierowców!

Tylko w miniony weekend policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców, którzy m.in. byli uczestnikami zdarzeń drogowych. Pijani kierowcy stanowią ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nietrzeźwi kierowcy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

W sobotę policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących pojazdami,

O godz. 7:05 w Ciechanowie na ul. Mleczarskiej został zatrzymany 34-letni kierowca hondy. Mężczyzna kierował samochodem mając organizmie ponad 0,5 promila alkoholu.

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany o godz. 12:40 na ul. 3 Maja w Ciechanowie. 53-letni kierowca forda miał w organizmie ok 2,5 promila alkoholu. Nietrzeźwy kierujący uczestniczył w zdarzeniu drogowym. 53-latek poruszał się ul. 3 Maja w kierunku ul. Sienkiewicza, na łuku drogi omijał pojazdy, które uczestniczyły w innym zdarzeniu drogowym, 53-latek nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył czołowo w samochód ford mondeo jadący z przeciwnego kierunku.

Trzeci nietrzeźwy kierowca został zatrzymany o godz. 23:50 w Ciechanowie na ul. Pułtuskiej, 25-latek kierował samochodem marki Seat Leon mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

W niedzielę policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących pojazdami. O godz.16:20 w Ciechanowie na ul. Ks. Konrada II funkcjonariusze z Wydziału Prewencji zatrzymali 39-letniego kierowcę opla, mężczyzna kierował samochodem mając w organizmie pół promila alkoholu. O godz. 17:10 w Gąsocinie zatrzymano nietrzeźwego kierowcę daewoo, tym razem 36-latek mając w organizmie ponad promil alkoholu doprowadził do zdarzenia drogowego. Kierujący stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie przy ul. Głównej w Gąsocinie. 36-latek został przewieziony do szpitala.

Kierowcy teraz muszą liczyć się z odpowiedzialnością przed sadem. Nieodpowiedzialnym kierowcom grozi do 2 lat pozbawienia wolności, nawiązką w wysokości 5 tys. złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat.


Źródło KPP Ciechanów
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments