TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA PIESZYCH

Przasnyscy policjanci realizują  działania prewencyjno-kontrolne pn. „TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA PIESZYCH”. Działania prowadzone są  od 19 października i potrwają do 23 października 2015r. W tym czasie policjanci szczególną uwagą obejmą pieszych, a także kierujących naruszających przepisy drogowe.  

.

Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego w rejonach przejść dla pieszych. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na pieszych, w rejonach przejść dla pieszych ,oraz kierujących, którzy wyprzedzają na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed przejściem, oraz omijają pojazdy, które zatrzymały się w celu umożliwienia pieszemu przejścia na drugą stronę jezdni. Zwracają szczególną uwagę na   osoby  poruszające się po zmierzchu poza terem zabudowanym.

Celem działań jest również zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym ukierunkowane na zminimalizowanie zdarzeń drogowych i przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom kierujących na drogach.

Kierowcy powinny pamiętać o tym, że aktualnie  panujące warunki atmosferyczne: deszcz, mżawka czy leżące liście na drodze znacznie wydłużają drogę hamowania pojazdu i łatwiej  wpaść w poślizg. Dlatego podczas wyprzedzania, omijania czy wchodzenia w zakręt trzeba zachować szczególną ostrożność.

Pieszy i rowerzysta dbając o własne bezpieczeństwo powinien zaopatrzyć się w   kamizelkę odblaskową, breloczek czy opaskę.

Przypominamy: od 31 sierpnia  ubiegłego roku  każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementy odblaskowego grozi mandat.

 

Pamiętajmy !

Niewidoczni na drodze piesi narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego  na niebezpieczeństwo.

KPP Przasnysz

E.Ś.


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments