Turniej Orlika w gminie Przasnysz

Zawodnicy z klubów szkolnych wystartowali w minionym tygodniu w eliminacjach gminnych piłkarskiego turnieju o puchar premiera Donalda Tuska – czyli popularnym turnieju „Orlika”. Impreza, zgodnie ze swoim założeniem, odbywała się na gminnym kompleksie boisk sportowych – Orlik 2012.

Do rywalizacji w eliminacjach gminnych przystąpiły drużyny dziewcząt i chłopców z trzech szkół gminy Przasnysz: z Bogatego, Leszna oraz Nowej Krępy. W spotkaniach brali udział zawodnicy w kategoriach wiekowych 10-11 i 12-13 lat.

Oczywiście turniej eliminacyjny miał przede wszystkim charakter zabawy rekreacyjnej, niemniej jednak jego zwycięzcy awansowali do dalszej fazy rozgrywek. Dlatego też uczestnicy starali się uzyskać jak najlepsze rezultaty. Po zakończeniu wszystkich spotkań okazało się, że najlepiej w pilkę nożną na tym poziomie wiekowym grają dzieci z Bogatego. Reprezentanci miejscowej szkoły zdominowali zarówno turniej chłopców, jak i dziewcząt. W nagrodę to oni pojadą na eliminacje regionalne, które odbędą się jeszcze we wrześniu w Ostrołęce.

Wyniki turnieju chłopców:

  1. ZS w Bogatem
  2. ZS w Nowej Krępie
  3. ZS w Lesznie

Wyniki turnieju dziewcząt:

  1. ZS w Bogatem
  2. ZS w Lesznie
  3. ZS w Nowej Krępie.

Dyplomy i pamiątkowe koszulki dla wszystkich uczestników turnieju wręczyli wójt Grażyna Wróblewska  oraz  animator sportu  pracujący na Orliku Damian Matusiak, który był zarazem głównym organizatorem zabawy.


Urząd Gminy Przasnysz


 0002-grafika_371_- 0003-grafika_372_- 0004-grafika_373_-


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments