Trzeci złoty medal Mistrzostw Polski dla Kuby Bońkowskiego.

Zawodnik LKS „Grom” Przasnysz, Jakub Bońkowski, zdobył swój trzeci złoty medal Mistrzostw Polski – tym razem w wyciskaniu sztangi leżąc w kategorii wagowej do 53 kg (waga zawodnika wynosi 51,8 kg) i poprawił swój rekord życiowy wyciskając 70 kg. Jakub reprezentował miasto i powiat Przasnysz wraz ze swoim bratem Hubertem, który wywalczył Wicemistrzostwo Polski.

 

Trenerem braci jest założyciel sekcji trójboju siłowego, Cezary Pykała.

– Zawodnicy są bardzo silni, ambitni i pracowici. Myślę, że jeszcze nie raz o nich usłyszymy. W warszawskiej hali Expo XXI w dniach 19-20.09.2020r. rozgrywało się wiele dyscyplin sportowych rangi Mistrzostw Polski, m.in. muay thai, kulturystyka i fitness. Było również wielu wystawców sprzętu sportowego do ćwiczeń siłowych, różnego rodzaju odżywek sportowych oraz akcesoriów do ćwiczeń. Mieliśmy okazję spotkać medalistów olimpijskich, np. zapaśnika Damiana Janikowskiego i wielu innych świetnych sportowców. Nasi zawodnicy w ciągu jednego miesiąca zdobyli 8 medali Mistrzostw Polski – 4 złote, 3 srebrne i 1 brązowy. Przed Jakubem jest jeszcze jeden start w Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym klasycznym, który odbędzie się w grudniu tego roku – o ile pandemia koronawirusa nie pokrzyżuje tych planów. Tam Bońkowski powinien pobić nowe rekordy Polski – mówi nam trener Cezary Pykała.

Wynik Kuby w pełnym trójboju siłowym nieoficjalnie wynosi 370 kg i cały czas rośnie. Kwestią czasu jest start zawodnika w Mistrzostwach Europy i Świata, na których powinien powalczyć o medale.

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Yutaro
Yutaro
3 miesięcy temu

Brawo chłopaki, tak trzymać:)