Trzech nietrzeźwych mężczyzn postrzeliło z wiatrówki 70-latka.

Do skandalicznej sytuacji doszło w powiecie mławskim. Trzech nietrzeźwych mężczyzn podczas zabawy wiatrówką postrzeliło spacerującego 70-latka.

Jak informuje codziennikmlawski.pl do zdarzenia doszło w środę 11 lipca w godzinach porannych.  Trzech nietrzeźwych mężczyzn w szreńskim parku zabawiało się strzelaniem z wiatrówki. W pewnym momencie jeden z nich postrzelił spacerującego, starszego mężczyznę w wieku ponad siedemdziesięciu lat. Śrut utkwił w szyi, postrzał wywołał obfite krwawienie, a mężczyznę pogotowie przewiozło najpierw do szpitala w Żurominie, następnie do Ciechanowa.

Zatrzymani do wyjaśnienia zostali trzej mężczyźni w wieku 28, 31 i 33 lat. Wszyscy byli nietrzeźwi. Podejrzewamy, że doszło do niekontrolowanego wypadku z posługiwaniem się wiatrówką. Sprawdzamy, czy wiatrówka nie jest bronią pneumatyczną, a więc czy energia kinetyczna jej pocisku przekraczała 17 J. Przesłuchujemy świadków, a biegły chirurg określi stopień i rodzaj obrażeń. Od tej opinii zależy rodzaj zarzutów, jakie usłyszą mężczyźni. Poszkodowany został postrzelony śruciną w szyję. Na razie, mimo postrzału, życiu poszkodowanego nie zagraża bezpośrednie niebezpieczeństwo – informuje insp. Artur Ryfiński komendant KPP w Mławie.


 

Źródło codziennikmlawski.pl

Skomentuj artykuł

avatar