Trwa budowa pasa infrastrukturalno – drogowego Przasnysz – Chorzele

Pas infrastrukturalno – drogowy Przasnysz – Chorzele jest już w zaawansowanej fazie realizacji. Pierwsze roboty zostały wykonane na ulicy Królewieckiej w Przasnyszu przez Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego.

Pas będzie przebiegał przez większość gmin powiatu i połączy obszary Przasnyskiej Strefy Gospodarczej w Sierakowie k. Przasnysza i Chorzelach. W ramach pasa realizowana jest droga, linia wysokiego napięcia 110 kV, gazociąg, ścieżka rowerowa, światłowód. W ten sposób powiat tworzy korytarz infrastrukturalno – drogowy, do którego będą przyłączone tereny aktywności gospodarczej we wszystkich gminach powiatu, z zakończeniem na skrajnej gminie i mieście Chorzele.

Pierwsi zalety inwestycji odczuli mieszkańcy ul. Królewieckiej w Przasnyszu. Niebawem wagę tej inwestycji docenią jednak wszyscy mieszkańcy powiatu przasnyskiego, gdyż daje ona początek rozwiązania problemów nie tylko drogowych i bezpiecznych szlaków rowerowych, ale przede wszystkim bezpieczeństwo energetyczne, doprowadzenie gazu ziemnego, poprawy infrastruktury telekomunikacyjnej i uzbrojenia terenów inwestycyjnych.

Szczególnie cieszy linia wysokiego napięcia. Starania o jej realizację trwały kilkanaście lat. Starostwo znalazło jednak sposób na szybsze jej wykonanie przez PGE, która finansuje budowę. Rozwiąże to problemy niedoboru mocy energetycznych w północnej części powiatu i zapewni bezpieczeństwo energetyczne samego Przasnysza. Obecnie trwa projektowanie w pasie gazociągu.Sławomir Czaplicki

Kierownik Referatu

Rozwoju Gospodarczego, Promocji

i Rynku Pracy

Rzecznik Prasowy


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments