Komunikat – Troska o bezdomnych.

                                      

Troska o bezdomnych.

 

Wczoraj w Mazowieckim Centrum Pomocy Bliźniemu w Turowie  przasnyscy policjanci oraz ojciec Grzegorza z klasztoru OO Pasjonistów spotkali się z bezdomnymi.

 

Bezdomność i żebractwo to duży problem społeczny .Osoby bezdomne szczególnie w okresie zimowym narażone są  na utratę życia i zdrowia, dlatego 13 grudnia  w Mazowieckim Centrum Pomocy Bliźniemu w Turowie policjanci z KPP w Przasnyszu oraz ojciec Grzegorz z klasztoru OO. Pasjonistów spotkali się z bezdomnymi. Podczas spotkania policjanci  omówili problematykę bezdomności w powiecie przasnyskim, a szczególnie w okresie zimowym. Przedstawili statystykę dotyczącą zgonów z powodu wychłodzenia na terenie kraju i województwa mazowieckiego. Zwrócili również uwagę , że w październiku  podczas debaty społecznej mieszkańcy miasta zgłaszali problem   nietrzeźwych osób  bezdomnych przebywających  w rejonach  centrów  handlowych.  Ojciec Grzegorz  przekazał  przesłanie dla bezdomnych, motywował do zmiany sytuacji życiowej,  aby wyjść z bezdomności i bezradności.

W spotkaniu wzięło udział ok. 50 pensjonariuszy, które  zakończyło się modlitwą i odśpiewaniem Kolendy.

 

Apelujemy o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby bezdomne, samotne, bezradne czy też nietrzeźwe, które mogą  stać  się ofiarami mrozów. Nie przechodźmy obok nich obojętnie. Czasami jeden nasz telefon na numer 997 lub 112 może uratować komuś życie.


Autor: asp. Ewa Śniadowska

KPP w Przasnyszu 

Może ci się spodobać również
Komentarze
Loading...