Tragiczna śmierć w Jednorożcu. Mężczyzna targnął się na swoje życie.

W czwartek 22 sierpnia, w godzinach popołudniowych mieszkający samotnie w Jednorożcu 64-letni mężczyzna skutecznie targnął się na swoje życie. Oględziny zwłok, które zostały przeprowadzone pod nadzorem prokuratury Rejonowej w Przasnyszu, potwierdziły, że do zgonu doszło na skutek zdarzenia, które w potocznym rozumieniu określamy jako powieszenie.

– W związku ze zgonem mieszkańca Jednorożca prokuratura prowadziła czynności wyjaśniające w trybie art. 151 kodeksu karnego, mówiącego: kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Czynności prowadzone w tej sprawie pozwoliły na ustalenie, że do śmierci mężczyzny doszło bez udziału osób trzecich. W związku ze stwierdzeniem braku czynu zabronionego wydano zgodę na pochówek, co zakończyło czynności w tej sprawie – mówi prokurator Renata Zadrożna.

Problemy osobiste

Jak dodała prokurator, najbardziej prawdopodobną przyczyną targnięcia się na swoje życie 64-latka były problemy osobiste.

Zwykle sprawy tajemniczych zgonów rozchodzą się w Jednorożcu lotem błyskawicy. Tym razem tak nie było. O sprawie wiadomo niewiele. Mieszkańcy gminy, którzy wiedzą cokolwiek na temat cichej śmierci mężczyzny mówią, że człowiek ten był kawalerem, który prowadził dość skryty i samotniczy tryb życia. Nie utrzymywał szerokich kontaktów towarzyskich i nie był posądzany o nadużywanie alkoholu, a jego najbliższa rodzina mieszka poza terenem naszego powiatu.

Mieszkańcy, z którymi udało nam się porozmawiać, dodają, że przyczyną desperackiego kroku była najprawdopodobniej dojmująca samotność oraz fakt, że mężczyzna nie poszukał dla siebie pomocy. Tymczasem ta jest na wyciągnięcie ręki.

Potrzebujesz pomocy?

Nie jesteś sam, skontaktuj się z Centrum Wsparcia, w którym dyżurują psychologowie gotowi do wysłuchania, zrozumienia i akceptacji. Centrum Wsparcia działa pod bezpłatnym numerem 800 70 2222. Kontakt z Centrum jest możliwy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Pod telefonem, mailem i czatem czekają specjaliści, z którymi będziesz mógł porozmawiać o swoim problemie i uzyskać wszelką pomoc.

M. Jabłońska


guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anka
Anka
1 rok temu

w Przasnyszuna wizyte u psychiatri czeka sie 2 miesiące na NFZ