Teresa Derzyńska, mieszkanka gminy Chorzele, właśnie skończyła 100 lat!

Uśmiechnięta, otwarta i serdeczna – tak można opisać Teresę Derzyńską, wyjątkową stulatkę z gminy Chorzele. Burmistrz Beata Szczepankowska wraz z pracownikami Urzędu Stanu Cywilnego, odwiedziła stulatkę w miejscu jej zamieszkania, aby okazać wdzięczność, szacunek i złożyć serdeczne życzenia na ręce Teresy Derzyńskiej oraz jej najbliższych. W domu jubilatki gości uśmiech i miłość, którymi domownicy otaczają się wzajemnie, z pokolenia na pokolenie.

Historia Teresy Derzyńskiej i jej wyjątkowej rodziny jest oparta na wzajemnej miłości i szacunku. Dzięki tym wartościom rodzina jubilatki jest doskonałym przykładem dla innych, z jakim oddaniem i zrozumieniem należy traktować seniorów w naszych rodzinach.

Stulatka urodziła się w 1918 roku w Gontkach. Obecnie jubilatka mieszka u swej córki Teresy Szlachetki i jej męża Edwarda. W domu wraz z jubilatką mieszkają trzy pokolenia jej najbliższych, co jest dla wszystkich radością i siłą w codziennym życiu. Stulatka urodziła czworo dzieci i doczekała się wspaniałej gromadki: 16 wnucząt, 37 prawnucząt i 4 praprawnuków. Jubilatka pięknie śpiewa, cieszy się nienaganną pamięcią, a także samodzielnie czyta oraz opiekuje się prawnukiem.

Burmistrz Beata Szczepankowska wręczyła jubilatce specjalnie przygotowane, wygrawerowane życzenia oraz kwiaty, wyraz wdzięczności oraz szacunku wobec doświadczenia i mądrości, płynących z życia stulatki. Teresa Derzyńska była bardzo wzruszona postawą oraz pamięcią o jej jubileuszu. Nie zabrakło urodzinowego tortu oraz życzeń i rozmów przy urodzinowym stole. Jubilatka z dumą trzymała w dłoniach wygrawerowane dla niej podziękowanie, a w jej oczach można było dostrzec wzruszenie i wielką radość.

Wspólne spotkanie było doskonałą okazją do wspomnień i rozmów o życiu. Jubilatka zaśpiewała także piosenkę z młodzieńczych lat, wprawiając w podziw zebranych gości. Dziękujemy naszej jubilatce za uśmiech i serdeczność, którymi przez lata obdarowywała otaczających ją ludzi. Wyrazy uznania należą się także najbliższym, którzy z oddaniem i otwartymi sercami opiekują się wyjątkową seniorką, która doczekała 100 lat w zdrowiu czując opiekę, akceptację, szacunek, dobroć i miłość od najbliższych.

Źródło UG Chorzele
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments