Targowisko w Chorzelach zostanie odnowione !!

    Odnowienie targowiska to kolejny sukces gminy Chorzele! Całkowita wartość projektu wynosi 1 876 224,44 zł.

    Gmina decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego otrzymała 999 999,00 zł dofinansowania tej inwestycji.

Projekt przewiduje rozbudowę istniejącego targowiska miejskiego.   Ma ona na celu budowę wiaty targowej i budynku szaletu miejskiego, stworzenie miejsc postojowych oraz placów na pojemniki na odpady, rozbudowę nawierzchni dróg dojazdowych i dojść, rozbudowę instalacji oświetleniowej, elektrycznej, wodociągowej i kanalizacji   sanitarnej oraz budowę instalacji   fotowoltaicznej.

Nowa wiata targowa składać się będzie z trzech segmentów 16-stanowiskowych oraz jednego 10-stanowiskowego. Planowane jest również doświetlenie każdego stanowiska oraz wyposażenie go w gniazda elektryczne. Powstaną także dwa zjazdy publiczne z kostki betonowej z ulicy Zarębskiej. Dodatkowo, aby zadbać o wygląd i czystość targu przewidziano dwa utwardzone place na pojemniki na odpady. Budynek szaletu miejskiego wyposażony będzie w instalację bieżącej wody i sanitariaty. W wewnątrz natomiast, znajdować się będą toalety  damskie i męskie oraz pomieszczenia porządkowe. Wzdłuż dróg dojazdowych, chodników i parkingów zostanie  zamontowane oświetlenie w technologii LED, co pozwoli na zrobienie   tego w sposób tani i ekologiczny. Rozwiązanie to przyniesie też wiele korzyści płynących z dużej odporności diod na uszkodzenia, ich długiej żywotności czy wysokiej sprawności.

Wykorzystując odnawialne źródła energii, planowana jest budowa instalacji fotowoltaicznej, która zapewni co najmniej 30% zapotrzebowania na energię elektryczną, np. do oświetlenia stanowisk handlowych i terenu oraz do ogrzewania szaletu miejskiego. Oprócz tego, na  targowisku pojawią się stojaki rowerowe, ławki, kosze na śmieci, tablice informacyjne i ogłoszeniowe. Całość przyozdobi piękna zieleń, w postaci krzewów, drzewek oraz kolorowych kwiatów.

Targowisko będzie przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych m.in. poprzez zapewnienie im odpowiedniej ilości miejsc parkingowych. Przewidziane są także udogodnienia dla handlowców, dla których miejsca postojowe będą znajdować się bezpośrednio przy stoiskach handlowych. Poza tym planowane jest również stworzenie obszarów informacyjnych w postaci numeracji alejek, nazw stoisk, opisów sektorów handlowych i asortymentu, informacji handlowej i kierunkowej, drogi i planu ewakuacji oraz reklamy dźwiękowej.

Odnowienie targowiska w Chorzelach przyczyni się do podniesienia kultury handlu oraz poprawi warunki komunikacji i organizacji targu. Dzięki zagospodarowaniu placu znajdującego się przy ulicy Zarębskiej, poszerzy się jednocześnie oferta handlowa miasta i gminy Chorzele. Wszystkie zmiany uwzględniać będą wszelkie względy bezpieczeństwa i czytelność kierunków ruchu oraz umożliwią mieszkańcom łatwą orientację w przestrzeni targowiska.

Monika Sobierajewska
Rzecznik Prasowy,
Kierownik Referatu Promocji
Urzędu Miasta i Gminy Chorzele
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments