Targowisko ruszyło pełną parą. Co z bazarkiem na Orlika?

W połowie marca Urząd Miasta w Przasnyszu wprowadził restrykcje w lokalnym handlu. Zamknięte zostało targowisko miejskie, mały ryneczek przy ulicy Orlika, zakazano również handlu ulicznego. Ograniczenia w funkcjonowaniu „targowicy” właśnie zostały zniesione, ale handel na bazarku nadal jest nielegalny. Początkowo ustawiających się tam kupców przeganiano. Dziś handel toczy się, mimo braku oficjalnego zezwolenia. Kiedy urząd zakończy fikcję i uruchomi bazarek?

 

Bazarek przy ulicy Orlika od lat był miejscem, gdzie w żywność zaopatrywali się klienci największego z przasnyskich osiedli. Na niewielkim placu przy Media Expert można było kupić głównie owoce, warzywa i jajka. W sezonie wiosenno-letnim pojawiały się np. truskawki, wiśnie i czereśnie, a jesienią orzechy, sprzedawane przez lokalnych maleńkich kupców.

 

Wszystko uległo zmianie wraz z rozwojem epidemii. Markety pozostały otwarte, ale miejscowy mały handel ustał. Łamiących przepisy przasnyskich kupców chcących skorzystać z ryneczku, przeganiano i karano. Jeden z lokalnych rolników mając dość nękania, otworzył swój kramik z warzywami na wjeździe na własną posesję. Inni, aby zyskać możliwość sprzedaży swoich towarów, wynajęli placyki na prywatnych działkach.

Dziś wiemy, że handel na targowisku miejskim został przywrócony, ale o bazarku na Orlika nadal cisza. Handel toczy się tam w miarę normalnie, choć oficjalnie wciąż jest nielegalny. Zapytaliśmy urząd miasta, kiedy zniknie fikcja dotycząca zamknięcia osiedlowego ryneczku.

Jak zapowiedział burmistrz Łukasz Chrostowski, miasto planuje oficjalne udostępnienie tego miejsca dla sprzedawców już w najbliższych dniach – 9 lub 11 maja.

M. Jabłońska


 

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Edward
Edward
8 miesięcy temu

Glupota w dzialaniu, targowisko zamknęli bo zagrazalo zdrowiu ale przedszkola otworzyli bo dzieci moga sie zarazic. Ciekawe czy burmistrz poslal by swoje dziecko do przedszkola. Czemu szkola nr 3 nie zistalanotwarta, czy ma to.zwiazek ze sa tam zatrudnienj bliscy?

Baofeng
Baofeng
8 miesięcy temu

Ten Ferguson to wizytówka bazarku ❤