Szymon Hołownia odwiedzi Przasnysz

Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu zaprasza na spotkanie z Szymonem Hołownią już 13 marca 2018r.

Szymon Hołownia to polski dziennikarz, publicysta, pisarz, dwukrotny laureat nagrody Grand Press . Po raz pierwszy w 2006 roku w kategorii wywiad i w 2007 w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne. Na koncie ma również nagrodę „Ślad”, MediaTory, Wiktora w kategorii największe odkrycie telewizyjne oraz Wiktora Publiczności. Pracował m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Newsweeku”, kanale Religia.tv, prowadził autorski program w TVP1, obecnie w stacji TVN współprowadzi z Marcinem Prokopem program „Mam Talent!”, jest też felietonistą „Tygodnika Powszechnego”. Wydał kilkanaście książek o tematyce społecznej i religijnej, ostatnio „Ludzi w czasach Jezusa” (2016) i „Instrukcję Obsługi Solniczki” (2017). Założył i prowadzi Fundację Kasisi i Fundację Dobra Fabryka, finansujących działalność Domu Dziecka w Kasisi w Zambii, hospicjum w Kabudze w Rwandzie, wiejskiego szpitala i ośrodka leczenia głodu w Ntamugendze w Dem. Rep. Konga, spółdzielni rolniczej w Burkina Faso i szkoły zawodowej w Senegalu. Jest Ambasadorem Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Spotkanie w Bibliotece Miejskiej w Przasnyszu koncentrować się będzie wokół książek p. Szymona – „Święci pierwszego kontaktu” i „Święci codziennego użytku”. Z pewnością zapytamy także o działalność Fundacji Dobra Fabryka I Fundacji Kasisi.

Udział w obu wydarzeniach jest bezpłatny (zaproszenia można rezerwować w czytelni biblioteki głównej). Będzie możliwy zakup książek i zdobycia autografów autorów.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments